Kocasına 8 sene sonra çocuk evliliğinden 10 sene hapis

Kocasına 8 sene sonra çocuk evliliğinden 10 sene hapis

Evlendikten 8 sene sonra eşi Mustafa Tıraş'a 'Çocuğa yönelik cinsel istismar suçundan' 10 sene 10 ay hapis cezası verilen genç evlilik mağduru Merve Tıraş, sözde kadın savunucularına şu soruyu yöneltti: "Sizin hiç vicdanınız yok mu?"

Genç evlilik mağduru Tıraş sözde kadın derneklerine sordu: Sizin hiç vicdanınız yok mu?

 

Evlendikten 8 sene sonra eşi Mustafa Tıraş'a 10 yıl 10 ay hapis cezası verilen genç evlilik mağduru Merve Tıraş, hikayesini paylaştı.

'Annem şikayetini geri çekti ama...'

"Eşim ile 2011 yılında kaçarak evlendim." diyen Tıraş, "15 yaşıma girmeme 1 ay kalmıştı. Annem benden haber alamayınca polise başvurdu. Sonra annemle barıştık ve şikayetçi olmadı." ifadelerini kullandı.

Annesinin şikayetinden vazgeçmesine rağmen eşine yönelik kamu davası açıldığını belirten Tıraş, yaşanan süreci şöyle anlattı:

"Evliliğimizin 8. senesinde resmi nikahlı eşim Mustafa Tıraş'a 'Çocuğa yönelik cinsel istismar suçundan' 10 sene 10 ay hapis cezası verdiler. Şu anda da gerçek tecavüzcülerle aynı koğuşta yatıyor."

'Kadın başıma 3 kişiye bakıyorum'

"Ben maddi durumu iyi olmayan bir ailenin kızıyım. Babam duyma engelli. Annemle kendisine ancak bakabiliyor. 4 yaşında bir kız çocuğum var. Onunla kirada oturuyorum. 1 dilim ekmeğe muhtaç kaldığımız zamanlarımız oluyor. Hem kendime bakmak hem kızıma bir gelecek kurmak hem de eşimin cezaevindeki masraflarını karşılamak zorundayım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER