Evliyken çocuklarını bırakıp başka adama kaçması nafakaya engel teşkil etmez. Burası Türkiye

Kadını koruma yasalarının sonuçlarına bakın. Diyanetten bir hutbede sözde aile bakanına yapmasını bekliyoruz.

Evliyken çocuklarını bırakıp başka adama kaçması nafakaya engel teşkil etmez. Burası Türkiye

Isparta'da, 25 Ağustos'ta evden çıkan, haber alamayan ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu, evli ve 2 çocuk annesi A.K.'nin (24), internet üzerinden tanıştığı adamla köyden kaçtığı ortaya çıktı.

Isparta'nın köyünde oturan, 2 çocuk annesi genç kadın, 25 Ağustos günü saat 19.00 sıralarında, evden çıktı ve bir daha dönmedi.

Genç kadını köy ve çevresinde arayan yakınları, sonuç alamayınca jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. Arama çalışması başlatılan, kimliğini yanına almadığı belirlenen ve cep telefonu kapalı olan kadının internetten tanıştığı adamla köyden kaçtığı ortaya çıktı. Ağabeyinin 20 Eylül'de yaptığı açıklamayı gören genç kadının dün köyde oturan babasını cep telefonuyla arayıp, "Ben iyiyim, merak etmeyin" dediği öğrenildi.

A.K., köyden kendi rızasıyla ayrıldığını anlattı. İstemediği halde, 8 yıl önce küçük yaşta evlendirildiğini söyleyen genç kadın, "Nevin Yıldırım'ın cinayet işlediği gün, benim düğünüm oluyordu. 8 yıl oldu. Kaynana ve kayınpederle aynı evde yaşıyorduk ve onların dırdırından, baskısından iyiden bunalmıştım. İnternette tanıştığım ve zamanla çok sevdiğim kişiyle anlaştım. 25 Ağustos günü anlaştığımız şekilde köye geldi ve köyde süt mandırasının olduğu yerde arabasıyla beni bekledi. Kimseye bir şey söylemeden evden ayrılıp, yanına gittim ve şimdi ismini açıklayamayacağım kente geldik" dedi.

Ailesine seslenen, iyi ve mutlu olduğunu dile getiren kadın, "Yeni eşim, eşinden ayrılmış, çocuksuz birisi ve beni çok seviyor. Benim izimi bulmak için televizyon kanallarına falan çıkmanıza gerek yok. Ağabeyim Nurettin, bana telefonda 'Televizyonlara çıkıp senin izini bulacağım' dedi. Kayıp değilim. Jandarmaya gidip, rızamla geldiğimi, eve dönmek istemediğimi, burada kendi isteğimle kaldığımı ifade edeceğim. Kimse peşime düşmesin" diye konuştu.

Biri 4, diğeri 6 yaşında 2 erkek çocuk annesi A.K., çocuklarını bırakıp, gittiği için üzgün olduğunu; ancak buna mecbur kaldığını kaydederek, "8 yıldır yaşadığım kötü hayat şartları, beni buna mecbur etti. Önce boşanma davası açacağım ardından 4 yaşındaki çocuğumu yanıma alacağım" dedi.

Günlerdir kardeşini arayan ve hayatından endişe eden ağabey "26 gün boyunca çalmadığım kapı, gitmediğim yer kalmadı. Kardeşimden hiçbir iz bulamamıştım. Haberin yayınlanmasının üzerinden 24 saat geçmeden kardeşim, hemen bizimle temas kurdu. Yaşadığını bilmek güzel ama 2 çocuğunu yüzüstü bırakıp başka bir insanla kaçması, bize buruk bir mutluluk yaşattı" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER