Dünyaca ünlü hafızımız kaza yaptı,sevenlerine sosyal medyadan ulaştı

Dünyaca ünlü hafızımız Mehmet Erarabacı hocamız trafik kazası geçirdi.Kazada araç kullanılamaz hâle gelirken sosyal medya aracılığıyla sevenlerine seslendi.Bizde dinihakikathaber ailesi olarak hocamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Dünyaca ünlü hafızımız kaza yaptı,sevenlerine sosyal medyadan ulaştı

Çumra'nın bir köyünden taziye dönüşünde bir kaza yaptık, tırla çarpıştık. Bu tükenmiş arabadan tek parça çıkaran Hakk'a şükür olsun. Ufak tefek sıyrıklar sadakadan olsun. Biraz şoförümüz sıkıntılı durumdaydı, ama gene iyiyiz Allah'a şükür. Arayan soran çok oluyor. O yüzden yazıyorum. Gayet iyiyiz, Allah razı olsun.Sadece hastanede bi gece misafiriz. Yalnız, tarlalardan dolayı yol payları o kadar daralmış ve bozulmuş ki; bi köyden Çumra'ya kadar ambulansla ulaşmak en az bir saat sürdü. Demek ki daha ağır bir vak'ada çok canlar yanıyor. İnsanlar kendini düşünmekten kendini düşünmüyor.

Mehmet Erarabacı Kimdir ?

28,09,1974 tarihinde Konya’nın Karaömerler köyü’nde doğdu. İlkokulu aynı köyde okudu. Kur’anı Kerim’i hıfz’a babasında başladı. 1994 yılında Konya İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu. Lise yıllarında uzun bir dönem Hasan Hüseyin Varol hocadan ta’lim dersleri aldı. 1997 yılında Konya’nın Kulu ilçesine İmam Hatip olarak atandı. Aynı yıl Selçuk Ün. Sosyoloji bölümüne kaydoldu. Sırasıyla Kulu, Sızma kasabası, Konya Aziziye Camii, Kadınhanı, Uluırmak, ve Meram’da İmam Hatip ve Müezzin Kayyım olarak görev yaptı. Anadolu Ün. İşletme bölümünü bitirerek 2005 yılında Ankara’da kısa dönem olarak askerlik yaptı. En son 2007 yılında Din Görevlileri arasında Türkiye genelinde düzenlenen Ezanı güzel okuma yarışmasında Türkiye derecesi, 2008 Kur'anı Kerim dalında bölge derecesi aldı. Bu esnalarda Ahmet Çalışır hocadan Ezan ve musiki dersleri aldı. Bunun yanı sıra bir kaç yıl Radyo programcılığı yaptı. Dini musiki alanında birkaç sesli yapım, Ümmete çağrı adında da Ezan içerikli bir albüm çalışması yaptı. Şu an Selçuk Ün.Devlet konservatuvarında okumaktadır. Aynı zamanda ilahiyat önlisans eğitimine devam etmektedir.. Evli ve iki çocuk babasıdır. Hali hazırda Meram bölgesi’nde Süleyman Şah camii’nde İmam Hatip olan Mehmet ERARABACI, merkezi ezan sisteminde görevlidir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER