bin derde deva çıra bardak

bin derde deva çıra bardak

Son yıllarda birçok hastalığa iyi geldiği kanıtlanan çıra suyunun önemine daha yeni yeni anlaşılmakta. Çam ağaçları bilindiği gibi doğanın akciğerleri vazifesi görmektedir. Buhar yöntemiyle çam ağacından elde edilen çıra suyunu ne yazık ki evde yapmak mümkün değil. Çam çırası suyunun faydaları yapılan deneyle ortaya çıkmıştır işte bu deney;

Çam Çırası Suyu ile Yapılan Deney

 1. Deneklerin içme sularına çıra suyu ilave edilerek deneye başlanmıştır
 2. İlk aşamada Denek hayvanları üzerinde yapılan deneyde kan şekerinin hemen düşmediği gözlemlenmiştir.
 3. Her hafta alınan kan örnekleri ile birlikte zaman için de kan şekerinin düzenlendiği ve diyabetin düştüğü gözlemlenmiştir.

Çıra Suyunun Faydaları

 • Çıra suyu diyabet hastaları için bulunmaz bir şifadır. Hastalar doktorlarının da tavsiyesine uyarak çıra suyu kullanarak diyabet ile savaşmayı başarabilirler.
 • Çıra suyunun iyi geldiği bir başka hastalık ise, doku yağlanmasını durdurmasıdır. İnsan vücudunda değişik bölgeler de meydana gelen doku yağlanmasını önlemek ve etkilerini azaltabilmek için çıra suyundan faydalanmak gerekir. Çıra suyu zamanla doku yağlanmasının önüne geçerek durdurmaya başlar bu anlamda oldukça şifalı bir ilaçtır.

Çam Çırası Suyu Nerelerde Bulunur?

Daha önce bulunması mümkün olmayan çıra suyunun şimdi satışlarında büyük artış gözlenmiştir. Bu artışın yaşanması farkına varılamayan şifasının keşfedilmiş olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle Arap dünyası çıra suyuna büyük ilgi göstererek en büyük alıcıları arasındadır. Çıra suyu;

 1. Aktarlarda
 2. Baharat benzeri ürünler satan dükkanlarda
 3. Üretimi yapılan fabrikalardan temin edilebilir.

Çıra Suyunun Elde Edildiği Çam Ağacının Faydaları

 1. Çam ağacında bulunan çam sakızı antiseptik bir özelliğe sahiptir. Yoğun antiseptik olması mikroplarla savaşmak için oldukça uygun bir ilaç olmasını sağlar.
 2. Çam ağacının antiseptik özelliği sayesinde solunum yolu enfeksiyonu ve idrar yolları enfeksiyonu iyileştirilebilir.
 3. Çam yaprağının çayı demlenerek içilmesi sayesinde sakinleştirici özelliğe sahiptir.
 4. Çam tomurcuğu kaynatılıp içildiğinde öksürüğü kesici etki yaparak, balgamın sökülmesine neden olmaktadır.
 5. Çam sakızı romatizmal ağrılar için ağrı kesici özelliğe sahip bir çeşit ilaçtır.
 6. Çam ağacının kışında, dökmeyen yapraklarının sağladığı temiz hava veremli hastalar için oldukça iyi gelmektedir. Veremlilerin temiz havaya ihtiyaçları olduğunu unutmamak gerekir ve yoğun çam ormanlarının bulunduğu yerlerde istirahat etmeleri gerektiğini unutmamak gerekir.

Çıra Suyu Tüketirken Dikkat

 1. Böbrek rahatsızlığı olanlar bunları kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır.
 2. Çıra suyunu aldığınız aktarın talimatları doğrultusunda tüketmelisiniz.

Reçineli bardaklar bin derde deva...

El Sanatları Çarşısında hattat ustalığı yapan işletmeci Mehmet Hamzaoğlu, yüksek rakımlarda yetişen reçineli çam ağaçlarından, tamamen doğal çıralı çam bardakları satıyor.

Reçineli bardaklar bin derde deva...

 
 

El Sanatları Çarşısında hattat ustalığı yapan işletmeci Mehmet Hamzaoğlu, yüksek rakımlarda yetişen reçineli çam ağaçlarından, tamamen doğal çıralı çam bardakları satıyor. Özellikle astım ve nefes darlığı olan hastaların bu bardaktan her gün en az 4-5 bardak su içmesini öneren Hamzaoğlu, “Astım ve bronşit hastası tanıdıklarım bu bardak sayesinde ilaç kullanmayı bıraktı” diyerek iddialı konuştu.

“REÇİNELİ ÇAM BARDAĞI”

Yüksek rakımlarda yetişen reçineli çam ağaçların çıralı kısmından yapılan bardakların şifalı olduğunu ileri süren Hamzaoğlu, “Çam bardaklardan içilen su insana ferahlık veriyor. Bizim dede ve ninelerimiz tarlada çalışırken çam bardaklardan su içerler ve onlarda astım, bronşit, nefes darlığı gibi hastalıklar pek olmazdı. Doktorlar bu tür rahatsızlığı olan hastalara çam havası almalarını ve çam ağaçlarının bol olduğu alanlarda yaşamalarını tavsiye ediyor. Bu bardaktan su içildiğinde bir ferahlık ve rahatlama oluyor. Sadece astım ve nefes darlığına değil, aynı zamanda dişlere ve diş etlerine de iyi geliyor. Çam ağacının bir özelliği de anti bakteriyel olmasıdır. Çam ağacı bünyesinde bakteri üretmez, bu, ağacın özelliğidir. O yüzden bu özelliği sayesinde diş etlerindeki bakteriyi de yok eder" dedi.

“SADECE SU İÇİLMELİ”

Bardakların üzerinde herhangi bir boya ve vernik bulunmadığını söyleyen Hamzaoğlu, “Bu bardakların özelliği tamamen doğal olmasıdır.Vernik veya başka bir kimyasal madde yok. Ayrıca bardaklarda sadece su içilmesini tavsiye ediyoruz. Asitli veya sıcak içecekler çıranın aroma özelliğini kaybettirdiği için beklenen etkiyi yapmaz. Kesinlikle bulaşık makinelerine atılmaması veya bulaşık deterjanı ile yıkanmaması gerekiyor. Yoksa deterjan bardağın özüne geçer. Kendi halinde kuruması gerekir. Başka türlü kurutulduğunda ağaç çatlar. Çatlayan kısımlarını da çöpe atmayınız. Bir başka bardağın içine koyarak da yine kullanabilirsiniz” şeklinde konuştu.

“ÇAM AĞACININ BİRÇOK FAYDASI VAR”

Çam ağacının birçok derde deva olduğunu kaydeden Hamzaoğlu, “Balgam söktürür. Müzmin öksürüğü keser. Kolay doğum yapmayı sağlar. Çam ağacı yaz, kış yapraklarını dökmeyen bir ağaçtır. İlkbaharda oluşan genç tomurcuklar kesilerek alınır ve gölgelik bir yerde kurutulur. Kozalakları ilk yıl kapalıdır. İkinci yıl açılıp, kurur ve ağacın dibine düşer. İlaç yapımında kullanılır. Çam ağacının tohumu, sıcak ve yaştır. Erdirme, yumuşatma, çözme ve suyun içinde bekletilmesiyle kaybolan yakma özelliği vardır. Çam ağaçları havayı temizler, bu nedenle çam havası veremli hastalara çok iyi gelir. Sindirimi oldukça güç olmasına rağmen besin değeri çok yüksektir. Vücuda kuvvet verir. Akciğer salgılarını temizler ve meniyi arttırır. Bronşit, nezle, sinüzit, grip ve astımda çok faydalıdır” açıklamasında bulundu.

Çıralı çamlar şifalı bardak oldu

Kastamonu'da yaşayan Fehmi Oğuz ve kardeşi Muhammet Sami Oğuz yüksek rakımlarda yetişen özlü çam ağaçlarından, tamamen doğal çıralı çam bardakları üretiyorlar.

Kastamonu merkez'de yaşayan Fehmi Oğuz ve Muhammet Sami oğuz yüksek rakımlarda yetişen özlü çam ağaçlarından, tamamen doğal çıralı çam bardakları üretiyor. Özellikle astım ve nefes darlığı olan hastalarının bu bardaktan her gün en az 4-5 bardak su içmesini öneren Işık, "Çıranın o özü su ile vücuda girmeli."dediler.Çam bardaklardan içilen suyun insana ferahlık verdiğini belirten üreticiler, "Bizim dede ve ninelerimiz tarlada çalışırken çatara denilen su kabından ve yapılan çam bardaklardan su içerler ve onlarda astım, bronşit, nefes darlığı gibi hastalıklar pek olmazdı. Doktorlar bu tür rahatsızlığı olan hastalara çam havası almalarını ve çam ağaçlarının bol olduğu alanlarda yaşamalarını tavsiye ediyorlar. Konu üzerine bir araştırma yaptık. Araştırmalar sonunda özellikle çam ağaçlarında bulunan, halk arasında çıra olarak yüksek kesimlerde yetişen, özel özlü çam ağaçlarından çıralı bardaklar yaptık.

 Sadece astım ve nefes darlığına değil, aynı zamanda dişlere ve diş etlerine de iyi geliyor. Çam ağacının bir özelliği de anti bakteriyel olmasıdır. Çam ağacı bünyesinde bakteri üretmez, bu, ağacın özelliğidir. O yüzden bu özelliği sayesinde diş etlerindeki bakteriyi de yok eder. " 
BARDAKLAR TAMAMEN DOĞAL 
Bardakların üzerinde herhangi bir boya ve vernik bulunmuyor.Özelliği tamamen doğal olmasıdır.Sadece su içilmesini,asitli içecekler ile çay içilmemesini tavsiye ediyoruz.Bulaşık makinasında yıkanmaz,deterjan sürülmez ve güneşte bırakılmamalıdır dediler.Hangi sebeb olursa olsun bizler satın aldığınız yerlerden değişiminin üçretsiz yapılması için satıcılarımıza özellikle belirtiyoruz.Bu konuda kimseyi mağdur etmiyoruz açıklamalarında bulundular.


ÇAM AĞACININ BİR ÇOK FAYDASI VAR 

Öte yandan, Çam ağacının bunun yanı sıra fasydası olduğu belirtilirken"Balgam söktürür. Müzmin öksürüğü keser. Kolay doğum yapmayı sağlar. Çam ağacı yaz, kış yapraklarını dökmeyen bir ağaçtır. İlkbaharda oluşan genç tomurcuklar kesilerek alınır. daha sonra gölgelik bir yerde kurutulur. Kozalakları ilk yıl kapalıdır. İkinci yıl açılıp, kurur ve ağacın dibine düşer. İlaç yapımında kullanılır. Çam ağacının tohumu, sıcak ve yaştır. Erdirme, yumuşatma, çözme ve suyun içinde bekletilmesiyle kaybolan yakma özelliği vardır. Çam ağaçları havayı temizler, bu nedenle çam havası veremli hastalara çok iyi gelir. sindirimi oldukça güç olmasına rağmen besin değeri çok yüksektir. Balgam söktürür, göğsü yumuşatır ve müzmin öksürüğü keser. Vücuda kuvvet verir. Akciğer salgılarını temizler ve meniyi arttırır. Bronşit, nezle, sinüzit, grip ve astımda çok faydalıdır. "

Çam Çırası Suyu

FAYDALARI: 
Çam Çırası suyunun kan şekerini düzenlediği, diabet hastalarına iyi geldiği yolundaki TÜBİTAK raporunun ardından uzmanlar bu konudaki araştırmalarını yoğunlaştırdı. İnsüline etkisi yapan Çıra Suyu'nun kan şekerini düzenleyen etkisi, bu suyun üretim ve satışını da artırdı Çıra Suyu'nun düzenli kullanılması gerekiğini belirten uzmanlar özellikle diyabet hastalarına bu suyu tavsiye ediyor. Çam ağacının insan sağlığı üzerinde çok sayıda faydalı etkisi bulunduğunu belirten uzmanlar çıra içerisinden geçirilmiş suyun doku yağlanmasını durdurduğuna işaret ediyorlar
ÇIRA SUYUNU ARAPLAR KAPIŞ KAPIŞ ALIYOR
Türkiye'de yapılan bilimsel araştırma Arap dünyasının hiç de alışık olmadığı çam ağacı ile tanışmalarına sağladı. Fırat Üniversitesi'nde yapılan çam çırası suyu araştırması şeker hastalığı ile ilgili yeni bilgilerin ulaşılmasını sağladı. Türk yatırımcıların araştırmadan yola çıkarak pazara soktukları ürün büyük ilgi görmeye başladı
Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ökkeş Yılmaz’ın bilim dünyasında ortaya koyduğu çalışma Üreticileri herekete geçirdi. Öğretim Üyesi Yılmaz’ın çam çırası suyu üzerinde yaptığı çalışma büyük yankı uyandırdı. Çalışma ile çam ağacından elde edilen çam çırası suyu bilimsel mercek altına yatırıldı. Çalışma sonrasında Suyun Diabet, diğer adıyla şeker hastaları üzerinde rahatlama yaptığı ortaya konuldu..

Kullanımı
Sabah akşam yarım çay bardağı çam çırası suyu içilmesi tavsiye edilir Düzenli kullanıldığında İnsüline etkisi yaptığı için kan şekerini düzenleyecektir. Diyabet hastalarımız için doğal olduğundan hiçbir yan etkisi yoktur

DİREK ÜRETİCİDEN SİPARİŞ BİLGİLERİ

SİPARİŞ TELEFON 0505 349 9346

10 ADEDE KADAR ADEDİ 12.5 TL.

10 ADETTEN ÜZERİ TOPTAN GÖNDERİM YAPILIR.TOPTAN ADET 10 TL.

ANLAŞMALI KARGOMUZ İLE UCUZ KARGO ÜCRETİ.

15 ADET VE ÜZERİ GÖNDERİMDE ÜCRETSİZ KARGO.

TÜRKİYENİN HER YERİNE GÖNDERİLİR.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER