Paralimpik oyunları şampiyonundan madalya garantisi

Paralimpik masa tenisçi Abdullah Öztürk, "2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda daha çok madalya alacağımızın garantisini verebiliriz. Bu potansiyele sahibiz." dedi.

Paralimpik oyunları şampiyonundan madalya garantisi

ANKARA - Halil İbrahim Avşar

Paralimpik oyunları şampiyonu masa tenisçi Abdullah Öztürk, "2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda daha çok madalya alacağımızın garantisini verebiliriz." dedi.

2016 Rio Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan Abdullah Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bedensel engelliler masa tenisinde son dönemde iyi bir ivme yakaladığını söyledi.

Abdullah, gelen başarılarla beraber bu branştaki sporcu sayısında da önemli artış yaşandığına dikkati çekti.

İyi bir takıma sahip olduklarının altını çizen Abdullah, "2016 Rio Paralimpik Oyunları'nda masa tenisinde 3 madalya aldık. Bunu Tokyo 2020'de minimum 5 yapmak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Rio'da elde ettikleri başarının tesadüf olmadığını kanıtlamak için çalıştıklarını belirten Abdullah, "2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda daha çok madalya alacağımızın garantisini verebiliriz. Bu potansiyele sahibiz. Kendime ve takım arkadaşlarıma güvenim sonsuz." ifadelerini kullandı.

Dünya Şampiyonası'nda madalya arayacak

Abdullah Öztürk, öncelikli hedeflerinin ise 15-21 Ekim tarihlerinde Slovenya'da gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası olduğunu söyledi.

Şampiyonanın hazırlıklarını sürdürdüklerini dile getiren Abdullah, "Slovenya'dan madalyalarla dönüp ülkemizi sevindirmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

Sağlık sorunları yaşadığına değinen paralimpik masa tenisçi, şöyle devam etti:

"Biraz sağlık sorunlarım vardı. Şu an tam anlamıyla sağlığıma kavuştum. Dünya Şampiyonası'nda olacağım. Önümüzde yaklaşık bir ay var. Bu süreci değerlendirip iyi hazırlanmak istiyorum. Dünya Şampiyonası'nda elimden geleni yapıp ülkemize madalyayla dönmeyi amaçlıyorum."

"Çocuklarınızı dışlamayın, onlara güvenin ve sporla tanışmalarını sağlayın"

Abdullah, engelli bireylerin topluma entegre olmalarında sporun rolüne işaret ederek, şunları kaydetti:

"Spor yapan engelli birey sosyalleşiyor, hayata daha pozitif bakıyor, öz güven sahibi oluyor. Toplumda tek başına neler yapabileceğini en iyi kendisi görüyor. O yüzden anne ve babalara büyük sorumluluk düşüyor. Çocuklarınızı dışlamayın, onlara güvenin ve sporla tanışmalarını sağlayın."

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER