Numan Kurtulmuş Ali Babacan`ın istifasını değerlendirdi

Numan Kurtulmuş Ali Babacan`ın istifasını değerlendirdi

Dün Ak Parti'den istifa ettiğini açıklayan eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın kararını Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş değerlendirdi. Kurtulmuş, CNN Türk canlı yayınında Babacan'ın istifası ve yeni parti hamlesini yorumlayarak "Kendi tercihidir, saygı duyarız. Ak Parti'den ayrılık, partiye zarar vermez. İsteyen, istediği partiyi kurabilir." dedi.

AK PARTİ'DEN BABACAN ÇIKIŞI

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren Ali Babacan, dün kurucusu olduğu AK Parti'den 18 yıl sonra istifa etmişti. Babacan, "Kamuoyunun bilgisine" başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada "Türkiye'nin bugünü ve geleceği için yeni bir çalışma başlatmak kaçınılmaz hale gelmiştir." demişti.

ÜNAL: BABACAN OLAYININ SİYASETTE BİR KARŞILIĞI YOK

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da bu girişimi "Muhalefet açısından oldukça avantajlı bir iklimde seçimi gerçekleştirdik. Eğer böyle bir iklimde Türkiye genelinde yüzde 52, İstanbul'da ise yüzde 45 oy alıyorsak bu siyasette doldurulacak bir boşluğun olmadığını gösterir. Onun için Babacan olayının siyasette bir karşılığı yok…" diye değerlendirmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER