Vatandaşın huzurunda el pençe duran şehid kaymakam

HALKIN ÖNÜNDE ; El pençe divan duran, Sanki kendisi ihtiyaç sahibiymiş gibi başı eğik, EDEP timsali bu adam,Bir kaymakam. 3 yıl önce makamında ŞEHİT EDİLEN, Derik kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk. Babası onun için "Benim dedem şehit olmuştu, Çok şükür oğlumda şehit oldu" diyecekti. Mekanı cennet olsun. Allah'ın gazabı onu şehit eden PKK'lı teröristlerin ve PKK'yı destekleyen dünyadan habersiz sığırların üzerine oslun. Bu fotoğrafı, Kibirden yanından geçilmeyen, bütün Vekillerin, Bürokratların, Kaymakamların, Valilerin, Kamuda çalışanların odalarına, saraylara asmalı.

Vatandaşın huzurunda el pençe duran şehid kaymakam

Olay nasıl olmuştu?

Mardin'in Derik Kaymakamlığına PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcı ile düzenlenen saldırıda yaralanan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün, Gaziantep'te tedavi gördüğü hastanede şehit olduğunu bildirdi.

Mardin'in Derik ilçesindeki vatandaşlar, 3 yıl önce terör saldırısında şehit düşen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ü unutamıyor. 

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Derik Belediyesi Başkan Vekilliğine görevlendirilen ve 10 Kasım 2016'da makamında uğradığı terör saldırısında ağır yaralanıp kaldırıldığı hastanede bir gün sonra şehit düşen Kaymakam Safitürk, ilçe halkı tarafından sevgiyle yad ediliyor.

Derikliler, halka candan yaklaşımı ve hizmetleriyle hem akıllarında hem gönüllerinde iz bırakan Safitürk için her zaman dua ediyor, 3 yıl önce ev ve iş yerlerine astıkları şehit kaymakamın fotoğraflarını indirmiyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 01:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER