ŞEREFSİZ HAYSİYETSİZ KATLİN VACİB SENİN

Türkiye'de vicdanları yaralayan cinsel istismar olaylarına bir yenisi daha eklendi. Üstelik mağdur yine bir çocuk... Küçükçekmece'de 5 yaşındaki çocuğa yapılan cinsel saldırı önce mahalle sakinlerini sokağa döktü. Ardından sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü. Sivil toplum örgütleri ve partiler konunun takipçisi olacaklarını duyurdu.Bu arsız tüm imkânlar seferber edilip derhal yakalanmalıdır.Hapse atıldığında bu eyleminin cezasını verecek yiğitler vardır elbet.

ŞEREFSİZ HAYSİYETSİZ  KATLİN VACİB SENİN

Küçükçekmece'deki korkunç olay, Kanarya mahallesi sakinlerinin sokağa dökülmesiyle birlikte duyuldu. 

Türkiye'nin dört bir yanında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı kutlamaları yapılırken, gün bitiminde insanın içinin almadığı kara haber hızla yayıldı.

Öğle saatlerinde evlerinin önünde oyun oynayan 5 yaşındaki kız çocuğu iddialara göre, kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin saldırısına uğradı.  

Saldırgan küçük kızı, bir apartman boşluğuna götürerek tecavüz etti. Ailesi çocuğu bulduğunda evlerinin önünde baygın haldeydi. Küçük kız, yoğun bakımda halen tedavi altında... Saldırgandan ise şu ana kadar bir iz yok.

İnsanlık dışı olayı duyanlar, sokağa döküldü. Saldırganın bir an önce yakalanmasını isteyen mahalleliyle başlayan tepkiler çığ gibi büyüdü. Olay sosyal medyada da infial yarattı.

Tepkileri ve mesajları ortaktı: 'Çocuğumuzu değil sokağa bırakmak, başını biri okşasa rahatsız oluyoruz' diyerek tedirginliğini dile getiren de, bu tarz saldırılara verilen cezaların yetersiz kaldığına dikkat çeken de vardı. 

İSTANBUL VALİLİĞİ: ASLA KABUL EDİLEMEZ

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Küçükçekmece ilçemiz Kanarya Mahallesinde 22 Nisan 2019 tarihinde meydana gelen küçük yaştaki çocuğun istismarı olayını nefretle kınıyor, yavrumuza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

İnsanlık dışı, vicdanları sızlatan ve asla kabul edilemez durumdaki bu tür olaylar hepimizi derinden üzmektedir. Bu menfur olayın öğrenilmesiyle birlikte yavrumuza ve ailemize hemen sağlık ve psiko-sosyal hizmet desteği sağlanmıştır. Olayın failinin yakalanması ve en kısa sürede adalete teslim edilmesi için İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün Asayiş, Çocuk Şube, Terörle Mücadele, Siber Suçlar, İstihbarat, Güvenlik, Çevik Kuvvet ve diğer birimlerinden oluşan ekiplerimizle titizlikle ve kesintisiz devam eden bir çalışma başlatılmıştır. Sosyal medyada mağdur yavrumuzun ve ailesinin sağlık durumlarına ilişkin yapılan bazı paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Maalesef bu tür müessif olayların toplumda kaos ve kargaşa çıkarmak isteyen bazı çevreler tarafından provokasyon amacıyla kullanıldığı da tarafımızdan dikkatle izlenmekte ve tespit edilenler hakkında gerekli yasal işlem başlatılmaktadır. Bu olayları kullanmak isteyen art niyetli paylaşımlara itibar edilmemesini, yoğun emek ve mesai içerisinde bu tür olayların önlenmesi ve aydınlatılması için görev yapan güvenlik güçlerimize yardımcı olunmasını bekliyoruz" denildi.

AİLE BAKANLIĞI: OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Çocuğumuzun maruz kaldığı fiziksel ve ruhsal travmayı atlatabilmesi için kendisine ve ailesine psikolojik destek sağlanacak, ilgili hukuki süreç de Bakanlığımızca takip edilecektir" denildi.

İl Müdürlüğü ekiplerinin çocuğun tedavi gördüğü hastaneye giderek aile destek olduğu ifade edilirken, "Çocuğumuzun maruz kaldığı fiziksel ve ruhsal travmayı atlatabilmesi için kendisine ve ailesine psikolojik destek sağlanacak, ilgili hukuki süreç de Bakanlığımızca takip edilecektir. Olayın faalinin yakalanması için başlatılan adlı sürecin de takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER