Zonguldak Din Görevlilerinden Örnek Davranış

Zonguldak Din Görevlilerinden Örnek Davranış

Zonguldakta güzel şeyler oluyor ..,

Zonguldak il Müftüsü Rüstem Can Riyasetinde İl Müftü Yardımcısı Bayram Danacı ,Din Görevlileri Zeki Kayhan, Alaattin Yaslıca,Ali Karaca ,Hüseyin Aslan ve diğer din gönüllüsü hocaların özverileri çalışmaları gayretleri ve Diyanet Vakfının katkılarıya ve İl Müftülüğü bünyesinde kuralan ekipleriyle Zonguldakın Merhamet eli Olan "Zonguldakta kimse aç yatmasın kimse üşümesin ihtiyaç sahibi kimse kalmasın"şiarıyla yola çıkan fedakar din gönüllüsü hocalar Zonguldakta tesbit ettiği ihtiyaç sahibi ailelere yetimlere kimsesizlere yardım elini büyük bir şevkatle uzatıyor.

Taktire şayan bu fedakarlıkları sayesinde yüzler gülüyor ihtiyaç sahipleri rahat bir nesef alıyor mütleci kardeşlerimiz Türk halkının ne kadar misafirperver ve ne kadar yardımsever bir halk olduğunu din gönüllüsü hocalarımız sayesinde görüyorlar.Gecesini gündüzüne katan din gönüllüsü hocalarımız dağ tepe demeden kimin ne ihtiyacı varsa beyaz eşya soba kanepe gıda yardımı neyse ihtiyaç tesbit edip anında hayırseverlerden aldıklar ve bizzat kendilerininde katkılarıyla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıyorlar .Özellikle il Müftüsü Rüstem can din gönüllüleriyle devamlı toplantı halinde ve ne yapabiliriz daha fazla ihtiyaç sahibi garip gurabaya nasıl ulaşırız diye çareler aramaktadır.

Bizler Dini Hakikat Haber sitesi olarak Zonguldak'daki bu güzel işlerden dolayı emeği geçen tüm hocalarımızı tebrik ediyor ve bunun yurt geneline yayılmasını arzu ediyoruz.

Şimdi sizlere din gönüllüsü hocalarımızın bizzat kaleminden yaptıkları faliyetleri gururla sunuyoruz Rabbim hepsinden razı olsun Yar ve yardımcıları olsun.

Zonguldak'ımızın MERHAMET ELİ olan "İl Müftülüğümüz, Diyanet Vakfımız ve Din Gönüllülerimiz" hayırda koşuşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Karaelmas Şentepe Camii ve Kur'an Kursu din gönüllülerimiz, ihtiyaç sahibi kardeşlerimize giysi, gıda ve soba yardımında bulundu.

ZONGULDAK'IMIZIN MERHAMET ELİ, İl Müftülüğümüz, Diyanet Vakfımız ve Gençlik Merkezimiz; Aziziye Kur'an Kursu öğrencilerinin yardımlarını Asma mahallesindeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

"İnsanların en hayırlısı, onlara en faydalı olandır."

ZONGULDAK'IMIZIN MERHAMET ELİ, İl Müftülüğümüz, Diyanet Vakfımız ve Gençlik Merkezimiz; hayır sahibi kardeşlerimizin temin ettiği buzdolabı, gıda ve temizlik malzemelerini Karaelmas ve Bahçelievler mahallelerindeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.
"İman etmiş kimse günaha batmış kimse gibi olur mu? Bunlar elbette eşit değildirler. İman edip dünya ve âhirete ilişkin yararlı işler yapanlara, yapmış olduklarına karşılık, hazır olarak onları bekleyen, huzur içinde kalacakları cennetler vardır. (Secde, 32/18-19)

"ZONGULDAK'IMIZIN MERHAMET ELİ Müftülüğümüz, Diyanet Vakfımız ve Gençlik Merkezimiz hayırda koşuşturmaya devam ediyor.
Müslüman müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu yalnız bırakmaz. Kim kardeşinin ihtiyacını giderirse, Allah da onun ihtiyacını giderir. (Hadis-i Şerif)

"ZONGULDAK'IMIZIN MERHAMET ELİ Müftülüğümüz, Diyanet Vakfımız ve Gençlik Merkezimiz Elvanpazarcık'taki hayır sahiplerinin yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Hz.Peygamber "Hangi sadaka en faziletlidir?" diye sorulunca:"Malı az olanın gücüne göre verdiğidir."
buyurmuştur.

Hayır sahibi kardeşlerimizin bağışladığı adaklar ZONGULDAK'IMIZIN MERHAMET ELİ olan İl Müftülüğümüz, TDV Zonguldak Şubemiz ve Diyanet Gençlik Merkezimizin organizasyonuyla ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı.

Tasmacı Köyü Kur'an Kursu ile Elvanpazarcık Kur'an Kursu arasındaki "KURS KARDEŞLİĞİ" programıyla kursiyerlerimiz bir araya geldi. Programda Kur'an Kursu Öğreticilerimiz, "Zonguldak'ın Merhamet Eli" olan İl Müftülüğümüz, Diyanet Vakfımız ve Diyanet Gençlik Merkezimizin "ZONGULDAK'TA KİMSE AÇ UYUMASIN VE ÜŞÜMESİN" projesi hakkında sunumlar yaparak kursiyerleri bilgilendirdi. Etkinlik, kursiyerlerin hayırda koşuşturma adına maddi-manevi destekleriyle son buldu.

Kumtarla köyümüzden hayır yarışına katılan kardeşlerimizin biriktirdiği malzemeler, "Zonguldak'ımızın Merhamet Eli" olan İl Müftülüğümüz, Diyanet Vakfımız ve Gençlik Merkezimiz sayesinde ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor

"Zonguldak'ımızın Merhamet Eli" Müftülüğümüz, Diyanet Vakfımız ve Diyanet Gençlik Merkezimiz, ihtiyaç sahibi ailelerin yuvalarını ısıtmaya, dertlere derman olmaya ve hayırda koşuşturmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde gerçekleşen "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında, İl Müftümüz Rüstem Can ve müftülük personelimiz "Geleceğe nefes" seferberliğine katılarak onlarca fidana can suyu verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2019, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER