Diyanet gençlik merkezlerinde uzaktan eğitim

Diyanet İşleri Başkanlığınca koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, Kur'an kurslarında olduğu gibi il ve ilçe müftülüklerine bağlı gençlik merkezlerinde de eğitimler "uzaktan eğitim" yöntemiyle işleniyor.

Diyanet gençlik merkezlerinde uzaktan eğitim

Sur ilçe Müftülüğüne bağlı Daru’l İslam Gençlik Merkezi ise Merkeze devam eden öğrencilere yönelik uzaktan eğitim başlattı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinde olan öğrencilerin eğitim faaliyetlerinin devamı için Gençlik Merkezince açılan uzaktan eğitim uygulaması ile öğrenciler, evlerinden mobil cihaz veya bilgisayar aracılığıyla bağlanıp eğitimlere katılabiliyor.

Sur İlçe Müftüsü İsmail Fakirullahoğlu; "Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında öğrencilerimizin eğitimlerinden uzak kalmaması için Daru'l İslam İlim ve Gençlik Merkezi yöneticileri ile yeni projeler başlattık. Gençlerin hem okuldan uzak kaldığı hem de sosyal sınırlamanın geldiği bu dönemi değerlendirmek istedik. Hem ahlaki değerlerle öğrencilere bilinçli bir şekilde eğitim verip hem de içinde bulunduğumuz bu zor zamanlarda gençlerin elini bırakmamak için canlı yayınla sanal sınıf derslerine başladık." dedi.

Koroavirüs tedbirlerinden önce Gençlik Merkezi'nde verilen Kur'an-ı Kerim, Arapça, ilmihal, tefsir, siyer ve değerler eğitimlerinin, oluşturulan sanal ortamlarda devam ettiğini belirten Müftü Fakirullahoğlu; "Öğrencilere psikolojik destek sağlıyoruz. Yaşanan bu sıkıntıların, alınan tedbirlere riayet ederek ve Allah'tan yardım dileyerek atlatılabileceğini anlatıyoruz." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER