Din görevlisi bisikletiyle ‘‘İyilik’’ dağıtıyor

Eskişehir Tepebaşı İlçe Müftülüğüne bağlı Ahmet Yavuzer Camii İmam Hatibi Soner Şahin, koronavirüsle mücadele kapsamında bisikletiyle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor.

Din görevlisi bisikletiyle ‘‘İyilik’’ dağıtıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı koordinesinde koronavirüsle mücadelede vatandaşın hizmetinde olan din görevlileri, ülke genelinde ihtiyaç sahiplerine umut olmaya devam ediyor.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede iyiliğin öncüsü olan din görevlileri, salgının neden olduğu yaraları sarmak için seferberlik ruhuyla hareket ediyor.

Bu kapsamda çalışmalarını aralıksız sürdüren Eskişehir Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Eskişehir Şubesi, hayırseverlerin desteğiyle hazırladığı gıda ve erzak kolilerini din görevlileri ve TDV gönüllüleri eliyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Yardım faaliyetlerine gönüllü olarak katılan Tepebaşı İlçe Müftülüğü Ahmet Yavuzer Camii İmam Hatibi Soner Şahin ise yardımları bisikletiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Aynı zamanda Vefa Sosyal Destek Grubu'nda yer alan din görevlisi Şahin, görev yaptığı mahallede sokağa çıkmaları sınırlandırılan yaşlı ve hasta vatandaşları evlerinde ziyaret ederek ihtiyacı olanların ihtiyaçlarını temin ediyor.

Mesai mefhumu gözetmeden "iyilik" yolunda pedal çeviren Soner Şahin; "Bu süreçte ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını giderme noktasında hiç bir şekilde yorulmadık. 'Halka hizmet etmek Hakk'a hizmet etmektir.' anlayışıyla Bayram günü dahi olmak üzere devam ettik. Allah’ın izniyle yardıma muhtaç ailelerimizi, zenginlerle fakirler arasında köprü kurarak bu yardımları devam ettirmeyi düşünüyoruz. Yardım edenlerden Allah razı olsun." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2020, 23:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER