TÜRKİYE VE 7 DÜVEL SAVAŞINA DOĞRU

TÜRKİYE VE 7 DÜVEL SAVAŞINA DOĞRU

Akdeniz`de neler oluyor? 

Türkiye bir savaşın içine girer mi? 

Petrol ve gaz rezervleri ne kadar büyük? 

Türkiyenin gücü bu güce karşı koyabilir mi!?

Beka meselesi yenimi başlıyor? 

2009 yılında Akdeniz`de rezervlerin bulunmasından sonra tüm Avrupa ülkeleri, Abd, Israil ve yanlarında uydu devletler Yunanistan, Mısır, Lübnan ve sözde devlet Kıbrıs Rum Kesimi Akdeniz`de söz sahibi olmak için petrol ve doğalgaz aramalarını sonuçlandırıp sondaj aşamasına başladılar. Kıbrıs Rum Kesimi yetkisi olmadığı halde dünya petrol devlerinde bölgede faaliyette bulunmaları için ruhsatlar dağıtmaya başladı. 

Bu evrede Türkiye`nin elinde arama ve sondaj yapabileceği bir gemi mevcut değildi. Tüm müttefiklere karşı da Türkiye`nin yanında yer alan 1 tane bile ülke olmadı. 

Büyük oyunu gören Türkiye Güney Koreden 2 adet arama ve sondaj gemisi aldığında bölgedeki güç dengeside değişmeye başladı. Artık Türkiye`de denizde sondaj yapabilen dünyada 10 ülke arasında idi. 

Kıta sahanlığını korumaya başlayan Türkiye`nin karşısında şu anda gerçekten tüm Avrupa ülkeleri, İsrail, Abd, Mısır, Lübnan var. 

7 düvel diyoruz ama sayıları 7 düvelden fazla. 

Akdeniz şu anda patlamaya hazır bir gaz sıkışıklığı içinde. En ufak bir kıvılcımla 3.dünya savaşının çıkması muhtemel. Tüm zamanların en büyük revervlerinin Akdeniz`de olduğu keşfedildiğinden beri Akdeniz`e yığma yapan şer ittifakları Türkiye`yi burada yapayalnız yakaladılar. Kendi aralarında bizi dışlayarak sürekli anlaşmalar yapıp uyguluyorlar. Bizim bölgede görev yapan gemi mürettebatlarımızı belirleyip bu kişileri yargılayıp uluslar arası arenada tutuklama işlemlerini gerçekleştiriyorlar gıyaplarında. Yani o bölgede çalışıp Avrupaya veya burada arama yapan her hangi bir ülkeye giden çalışanımız tutuklanacak. Bu kararlar sadece çalışanlar için değil bölgede çalışanları koruyan askerlerimiz içinde alımdı. 

Türkiye sürekli bölgeyi karıştıran bu dev şirketlerin gemilerini püskürtüyor. Onların Türkiye kıta sahanlığı içinde arama yapmasına izin vermiyor. 

Bunun neticesinde şer devletleri Akdeniz`e 2.dünya savaşında olduğundan daha fazla savaş gemisi yığarak ülkemize gözdağı vermeye çalışıyorlar. 

Türkiye kararlı tutumunu bozmayarak bölgede Cumhuriyet tarihinin en büyük tatbikatlarını başarıyla gerçekleştirdi. 

Kendi belirlediği kıta sahanlığı içinde savaş gemileri eşliğinde aramalarını ve sondajlarını sürdüren Türkiye geri adım atmaya niyetli olmadığını tüm dünyaya kararlı bir şekilde gösteriyor. 

Akdenizde bunlar oluyor. Peki Türkiye bir savaşa çekilirmi? 

Akdeniz`deki belirlenmiş rezerv miktarı Türkiye`nin 600 senelik tüm enerji ihtiyacını karşılayacak düzeyde. 

Bunu beka meselesi olarak görüyoruz. 3.dünya savaşıda çıksa Akdeniz`den vazgeçmeyeceğimizi biliyorlar. Türkiye`ninde bir Mısır bir Irak yada İran olmadığını da biliyorlar. 

Fiili olarak bir savaş çıkarsa Türkiye`nin kaynaklarının bu savaşı en az 4 sene götürebileceğini ve tarihten gelen vatan sevgisini gördükleri için topyekun bir savaşa girmenin faydadan çok zarara gideceğinin de farkındalar. 

Emperyalistler yıllardır süre geldikleri şekillerde savaşlarda yenemedikleri Türk kavmini masa başında alt etmeyi daima becermişlerdir. 

Muhtemelen bu büyük pastadan hiç yoktan iyidir dilimini Türkiye`ye sunacaklardır. 

O gün geldiğinde ülkemizin başında ferasetli insanlar yoksa eskisi gibi bir uydu devlet olmaya devam ederiz. 

Akdeniz`deki rezerv tüm dünya rezervinin yarısına eşittir. Bu daha şimdiye kadar saptanan kısımdır. Ve bu rezervin büyük çoğunluğu Türkiye kıta sahanlığı içindedir. 100 yıldır bu kıta sahanlığını Türkiye yönetmektedir. Şimdi bu kaynaklar bulunmuşken bu haktan vazgeçilirse ilerde adalara baktığımız gibi Akdeniz`e pişmanlık içinde bakarız. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER