Rezil festival ertelendi!

Zeytinli Rock Festivali, bu yıl pandemi nedeniyle ertelendi.

Rezil festival ertelendi!

Her yıl 26-30 Ağustos tarihleri arasında Balıkesir Edremit İlçesi, Zeytinli Mahallesi Dalyan bölgesinde dini, ahlaki ve manevi değerlerimize darbe vurma amacıyla gerçekleşen Zeytinli Rock Festivali, bu yıl pandemi nedeniyle ertelendi.

Yaklaşık 300 bin kişinin katıldığı festival alkol, fuhuş ve uyuşturucu bataklığında gerçekleşirken geçtiğimiz yıllarda festivalde alkol komasına giren ya da uyuşturucudan ölen gençlerin olması rezaletin ne kadar büyük olduğunu gözler önüne serdi.

Alkol, uyuşturucu, zina gibi her türlü pisliğin bulunduğu günah alt yapılı rezalet organizasyonuna katılan yüzbinlerce gencin ahlaki ve manevi değerlerine zarar veren Zeytinli Rock Festivalinin bu yıl gerçekleşmemiş olması bölgede yaşayan mütedeyyin insanlar tarafından sevinçle karşılandı.

Festival komitesinin ZRF'nin pandemi nedeniyle bu yıl ertelendiğini duyurduğu açıklamada şöyle denildi.

''2020 yılında Türkiye’nin dört bir yanında 20 festival yapmayı planlamıştık. Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sebebiyle bu festivallerden bazılarını hiç duyuramadık, bazılarını iptal ettik, bazılarını ise erteledik. Bu süreçte pandeminin hayatımıza kattığı koşulları kabullenerek bir şekilde festivaller yapabilmenin yollarını hep denedik, umudumuzu hep koruduk. Hatta bu hafta sosyal mesafenin korunduğu, katılımcı sayılarının sınırlandığı birkaç festivalin programını açıklayacaktık. Ancak vaka sayılarındaki artış valiliklerin ve kaymakamlıkların verdikleri şartlı izinleri yeniden değerlendirmelerine sebep oldu. İç İşleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen son genelgenin ardından 2020 yılında Türkiye’de festival yapılması imkansız hale geldi. Daha önce duyurduğumuz tüm festivallerimizi 2021 yılına erteliyoruz. Festivallerimizin yeni tarihlerini kısa süre içinde duyuracağız.

Sevgili Arkadaşlar, her şeyin başı sağlık! Lütfen Sağlık Bakanlığı’nın uyarılarına kulak verin, kendinizin ve çevrenizdekilerin sağlığına dikkat edin. 2021’de sağlıklı günler ve bolca festival bizleri bekliyor.

Not: İndirimli bilet kampanyalarından faydalanarak bilet satın alan festival katılımcıları, satın aldıkları biletleri 2021 için kullanabilir ya da iade edebilirler. Bu süreçlere dair mail yoluyla bilgilendirme yapılacaktır. Maillerinizi kontrol etmenizi, 15 gün içinde eline bilgilendirme maili gelmeyen katılımcıların bizimle temasa geçmelerini rica ederiz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER