Mülakatların liyakatla ilgisi olmadığı gün gün ortaya çıkıyor

Mülakatların liyakatla ilgisi olmadığı gün gün ortaya çıkıyor

Türkiye'de birçok kamu kurum ve kuruluşuna personal alımında yapılan mülakatla ilgili yaşananlar tartışılmaya devam ediyor. Adam kaydırma, kadrolaşma iddiaların sıkça yaşandığı mülakat uygulamasına yönelik tepkiler devam ederken bu kez gündemde meclis var.

TBMM’nin açtığı “Görevde yükselme sınavı” sonuçları tartışma oluşturdu. Sınavda yüksek puan alanlar mülakatta tek tek elendi. Meclis Genel Sektereterliği ise “Sınavda sorun yoktur” dedi.

TBMM Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınav sonuçları geçen ay açıklandı. Sınavın sonuçları dikkat çekti. Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, sınavda tam 98 puan alan Güllüşan İyidoğan isimli memur mülakatta elenirken, 62 puan alan Özgür Yaydemir adlı memur ise terfi ettirildi.

Yine 90'ın üzerinde puan alan birçok ismin daha mülakatta elendiği görüldü. Sınav, CİMER ve Kamu Denetçiliği Kurumu'na şikayet edildi. Meclis Genel Sekreterliği ise, 62 puan alan ismin mülakatta kazandığını doğruladı ancak “Sınavda herhangi bir sorun yoktur” demekle yetindi.

Yine yazılıda 94'er puan alan Belgin Arslanoğlu, Erdoğan Kaymak, Mutlu Ergöz, Necdet Özdemir, Remziye Dallı, 92 puan alan Aysun Güven, Ayşegül Dönmez Güzel, Buket İmamoğlu, Elmas Akbay, Gökhan Ünal, Gürhan Tuna, Mehmet Yılmaz, Naziye Karacan, Sema Özalp, Yılmaz Ertürk de sözlüde elendiler. 90 puan alan birçok ismin de sözlüde elendiği görüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER