Muhalifinden solcusuna her kesimden bakana teşekkür

Muhalifinden solcusuna her kesimden bakana teşekkür

Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüsle mücadele kapsamında aldığı önlemler toplumun güvenini kazanırken Bakan Fahrettin Koca'nın iletişim yönetimi farklı görüşteki insanlardan takdir gördü. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti lideri Meral Akşener, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu Bakan Koca'ya teşekkür ederken farklı görüşteki iş insanı ve gazeteciler de Bakan Koca'nın küresel salgınla mücadelesini alkışladı

Çin'in Wuhan Eyaleti'nde görülüp daha sonra tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili olarak erken davranan Türkiye, havalimanları ve sınır kapılarında gerekli tedbirleri almıştı. Sağlık Bakanlığı Türkiye çapında Kovid-19 salgını ile ilgili önlemleri yaygınlaştırırken şu ana kadar görülen iki vaka ile ilgili olarak da bizzat Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından bilgilendirme yapıldı.

AKŞENER: HAKKI TESLİM ETMEK GEREK

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, koronavirüs salgınında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın tutumunu beğendiğini söyleyerek, “En küçük bir şey oluyor. Çıkıyor, fotoğraf veriyor. Bu iyi bir şey. Bu hakkı teslim etmemiz lazım. Bu konuda enfeksiyon hastalıklarında uzman hocaları topladı, onlarla ilgili ekip kurdu. Bu iyi bir tutum, dolayısıyla bu hakkı Sağlık Bakanlığı’na teslim etmek lazım” ifadelerini kullandı.

Dr. Fahrettin Koca✔@drfahrettinkoca

Sayın Meral Akşener’e, Bilim Kurulumuz ve sağlık çalışanlarımız adına teşekkür ediyorum. Koronavirüs gibi hayati bir konuda keşke her görüşten insan doğrulara “Doğru!” demeyi bilse, mücadelemizi hep birlikte verebilsek.

Embedded video

33.4K

9:09 PM - Mar 7, 2020

Twitter Ads info and privacy

3,985 people are talking about this

ÖZTRAK: BAKANLIĞA TEŞEKKÜR EDERİZ

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Ülkemiz, koronavirüsün en son girdiği coğrafyalardan biri oldu. Burada Sağlık Bakanlığı çalışanlarımızın çok ciddi gayretleri olduğunu tespit ettik. Bu çerçevede tüm sağlık çalışanlarına ve Sağlık Bakanlığı'na teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. Öztrak'ın bu sözleri CHP'nin resmi Twitter hesabından da paylaşıldı.

SIRADAKİ HABER