Müftü'fotoğrafımı çekmeyin yanlış anlaşılır' dedi Cumhurbaşkanlığı makamına kadar gitti

Müftü'fotoğrafımı çekmeyin yanlış anlaşılır' dedi Cumhurbaşkanlığı makamına kadar gitti

Aksaray İl Müftüsü Cemal Bal'ın “İYİ Parti İl Başkanı ile yan yana fotoğrafımı çekmeyin yanlış anlaşılır” ifadesini kullanarak, İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş ile fotoğraf çektirmemesi Cumhurbaşkanlığı makamına kadar gitti...


 

Aksaray İl Müftüsü Cemal Bal'ın “İYİ Parti İl Başkanı ile yan yana fotoğrafımı çekmeyin yanlış anlaşılır” ifadesini kullanarak, İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş ile fotoğraf çektirmemesi Cumhurbaşkanlığı makamına kadar gitti.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, bu sözleri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a soru önergesi vererek Meclis gündemine taşıdı.

İYİ Parti Aksaray İl Başkanı Özhan Türemiş geçtiğimiz cumartesi günü gelen davet üzerine Aksaray valisi Aykut Pekmez için düzenlenen veda organizasyonuna katıldı. Etkinlik sırasında gazetecilerin fotoğraf çekmek istemesi üzerine Türemiş’in yanında oturan Aksaray Müftüsü Cemalettin Bal, “İYİ Parti İl Başkanı ile yan yana fotoğrafımı çekmeyin yanlış anlaşılır” sözleriyle tepki gösterdi.

AKP ve MHP İl Başkanlarının da bulunduğu masada Müftü Cemalettin Bal’ın sadece İYİ Parti İl Başkanı ile aynı kareye girmekten kaçınmak istemesi ve yaşadığı tedirginlik dikkat çekti.

Özdağ Cumhurbaşkanlığı makamı tarafından müftülere veya herhangi bir kamu personeline İYİ Partili yöneticilerle görüşmeme talimatında bulunup bulunulmadığını sordu. Özdağ, "bu bölücü zihniyetin Hazreti Osman’ı katleden suikastçıların zihniyetine benzediğini, milleti ayrıştırdığını, yüce İslam dininin mensupları arasında ayrışmaya neden olduğunu” belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER