Mansur Yavaş`ın işçi çıkarıp kadrolaşması son hızla devam ediyor

Mansur Yavaş`ın işçi çıkarıp kadrolaşması son hızla devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Belediyede 65 işçinin işine son verdi, ardından ise 20 kişiyi işe aldı. Yıl başına kadar 600 kişinin işine son verileceği ve yeni kadrolaşmaya gidileceği öğrenildi

    

Mansur Yavaş, 65 işçiyi SMS'le işten çıkardı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerden önce meydanlarda "Ben, bütün işçilere namus sözü ve garanti veriyorum. Eğer kazandığımız bir belediyede, belediye başkanı haksız yere bir işçinin işine son verirse, gelecek beni bulacak. Ben onun önüne düşeceğim, onun işini tekrar eski konumuna getireceğim ve eski işinde çalışma ortamını ona yaratacağım" ifadeleriyle söz vermişti.

65 KİŞİNİN İŞİNE SON VERİLDİ

Yenişafak'ta yer alan habere göre; İstanbul'daki işçi kıyımı devam ederken, bu kez Ankara Büyükşehir Belediyesi de işçilerin işine son vermeye başladı. "İşçilerin ekmekleriyle oynayan alçaktır" diyen Mansur Yavaş, 65 kişiyi işten çıkardı. 65 işçinin cep telefonuna mesaj gönderilerek işine son verildi.

600 İŞÇİ İDDİASI

Edinilen bilgilere göre hiçbir gerekçe gösterilmeden işine son verilen 65 kişinin yerine 20 eleman alındı. Belediye koridorlarında Ocak ayına kadar belediyede 600 kişinin işine son verileceği ve yeni kadrolama yapılacağı konuşuluyor.

Erdoğan'ın uyarısını dinlemedi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 11 Eylül'de 30 büyükşehirin belediye başkanı ile görüşmüştü. Erdoğan toplantıda, "Yüzlerce binlerce kişinin ekmeğiyle oynanması ne hakka ne hukuka ne de insanlığa sığar" ifadeleri ile uyarılarda bulunmuştu. Yavaş'ın Cumhurbaşkanı ile görüşmenin ertesi günü 4 işçiyi kapının önüne koyduğu belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER