Kuytul'dan garip garip açıklamalar

Kuytul hapiste iken mazlum durumda görüp haberlerini yaptık. Ama şimdi ne bu açıklamalar hayretle dinliyoruz .

Kuytul'dan garip garip açıklamalar

"Hayatımda böyle bir şey görmedim" diyen Kuytul'dan ilginç eleştiri: Virüs bahane...

Alparslan Kuytul, sokağa çıkma yasağıyla ilgili ilginç açıklamalarda bulunarak sokağa çıkma yasağını eleştirdi. Kuytul, bu uygulamayla diktatörlük gelebileceğini iddia etti.

Bir Youtube kanalında konuşan Alparslan Kuytul, sokağa çıkma yasağıyla ilgili ilginç ifadelerde bulundu. Sokağa çıkama yasağını eleştiren Kuytul, Türkiye'nin diktatörlüğe götürüldüğünü söyleyerek "Ben hayatımda böyle bir şey görmedim" dedi.

"Birçok devlette böyle bir yasak yok"

"O kadar büyük bir tehlike olduğunu zannetmiyorum. Birçok devlette de böyle bir yasaklama yok" diyen Kuytul, "Türkiye'de birçok devletten daha az vaka var. Eğer samimi bir şekilde sağlık içinse bu, çok uzatmaya gerek yok. Ama acaba diktatörlüğe doğru mu götürülüyoruz gibi soru işaretleri var." dedi. "15 Temmuz gibi virüs de bahane, diktatörlüğe götürülüyoruz"

"Diktatörlüğe doğru götürülüyoruz" diye tekrarlayan Kuytul, "O zaman 15 temmuz bahanesiyle yapıldı, şimdi de virüs bahanesiyle mi acaba olay çok abartılıyor diye düşünmeden edemiyorum. Acaba başka şeylere mi hazırlanıyor?" diye konuştu.

"Her seferinde bir bahaneyle böyle engellenecek miyiz?"

Özgürlüğün kısıtlandığını iddiasını savunan Kuytul, ilginç ifadelerine devam ederek "Daha baskı altında olan bir toplum... Buna alışın, bundan sonra özgürlük yok. Bundan sonra toplanma, konferans yok. Her seferinde bir bahaneyle böyle engellenecek miyiz acaba? Çünkü her ne zaman böyle bir şey  yapılsa, uzatılabilir diye ekliyorlar." dedi. "Cumhurbaşkanı'nın böyle bir hakkı var mı?"

Koronavirüs nedeniyle işten çıkarmayı da engelleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren Kuytul, şu ifadelerde bulundu:

"Cumhurbaşkanı 3 ayda işten çıkarma yasağı getiriyor. Bir kere böyle bir hakkı var mı Cumhurbaşkanı'nın? Yani diyelim ki; adam işçisinden memnun değil, iş yeri zor durumda, çıkarmak istiyor... Cumhurbaşkanı onun maaşını kendisi mi verecek? Devlet mi verecek? Devlet ödemiyor kimsenin maaşını. Ama 'çıkartamazsın' diyor. Şimdi bununla ilgili gönderilen genelye, 'bu 6 aya da çıkarılabilir' diyor. Cumhurbaşkanı buna karışabilir mi? Cumhurbaşkanı bunu nasıl yasaklar? İşsizlikle ilgili rakamlar yükselmesin, yani tamamen siyaset. Ben hayatımda böyle bir şey duymadım"

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2020, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER