Korkulan oldu.Taşraya gidenler koronavirüsü yaymaya başladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında corona virüsünün Türkiye’de yayılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bilindiği gibi İstanbul’dan taşraya gidenlerin virüsü yaymasından korkuluyordu. Bakan Soylu açıklamalarında korkulanın olduğunu duyurdu.

Korkulan oldu.Taşraya gidenler koronavirüsü yaymaya başladı

TAŞRAYA GİDENLER VİRÜSÜ YAYMAYA BAŞLADI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Yeni Şafak’tan Mehmet Acet’e konuştu ve açıklamalarında “Başlangıçta yurt dışından gelenler tehlike oluşturuyordu. Devamında İstanbul’dan taşraya gidenler virüsü yaymaya başladı” ifadelerine yer verdi. Ayrıca Bakan Soylu açıklamalarında İstanbullulara kentten ayrılmamaları yönünde çağrı yaparak “Bir yere gitmeyin, olduğunuz yerde kalın” dedi.
İçişleri Bakanı Soylu günler öncesinde yaptığı açıklamalarında İstanbul, İzmir ve Ankara’da ‘kentlerin çekildiğini’ ancak Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ‘sosyal izolasyonda sorun olduğunu’ ifade etmişti.

Bakan Soylu ayrıca ‘Toplu taşımada yüzde 90’ların üzerinde bir azalma olduğunu’ açıkladı.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise İstanbul’u ‘evde tutamadıklarını’ belirterek “Anadolu’da büyük ölçüde sağlanıyor ama İstanbul’u tutamıyoruz. İstanbul’u görüyorsunuz” demişti.

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle şimdiye kadar 131 kişi hayatını kaybederken, 9 bin 217 kişinin hastalandığını duyuruldu. Ancak virüs taşıyan kişilerin hangi illerde olduğu resmi makamlarca açıklanmıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER