Kılıçdaroğlu yalan söylüyor

Kılıçdaroğlu yalan söylüyor

Dünyanın en büyük ekonomilerini bir araya getiren G20 zirvesinde ülke liderleri birebir görüşmeler gerçekleştirirken Türk ve ABD heyeti arasında gerçekleşen toplantıda bir ayrıntı dikkat çekmişti.

İki ülke liderleri ve kurmayları arasında gerçekleşen zirveden fotoğraflar sosyal medyada paylaşılmıştı. Bu fotoğraflarda ABD heyetinin ellerinde not defterleri olurken Türk heyetinin elinin boş olduğu görülmüştü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu söz konusu fotoğrafı kastederek “Bizim ekibin de elinde ne kalem var ne de not defteri var” ifadelerini kullandı.

“YALAN SÖYLÜYOR”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un, Twitter adresinden paylaştığı fotoğraflarda, Türk heyetinin de not tuttuğu görüldü. Fahrettin Altun, Kılıçdaroğlu’nun yalan söylediğini ve özür dilemesi gerektiğini belirtti.

Fahrettin Altun paylaşımında şu ifadeleri kullandı.

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Osaka’daki fotoğrafı görmüşsünüzdür. Trump ile Erdoğan yan yana oturuyorlar. Amerikan heyetinde herkesin elinde not defteri ve kalem var. Bizim ekibin de elinde ne kalem var ne de not defteri var'diyerek açıkça yalan söylemiştir.

Liderler ve heyetler arasındaki görüşmelerde diplomatik usul ve teamüller bellidir.

Osaka’da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Trump arasındaki bu önemli görüşmede de gerekli not ve kayıtlar heyet üyeleri tarafından elbette alınmıştır.

G20 Liderler Zirvesi’nde sergilediğimiz güçlü ve kararlı duruştan rahatsızlık duyan Kılıçdaroğlu, bu yalanıyla ulusal çıkarlarımız açısından önemli bir görüşmeyi değersizleştirmeye çalışmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu kamuoyundan ve sayın Cumhurbaşkanımızdan derhal özür dilemelidir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER