İBB başkanı Ekrem İmamoğlu sokağa çıkma yasağı hakkında açıklamalarda bulundu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk olarak çok önemli açıklamalarda bulunarak sokağa çıkma yasağı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ekrem İmamoğlu burada yaptığı açıklamalarında Türkiye için olmasa bile İstanbul için sokağa çıkma yasağı nın ilan edilmesi gerektiğini ifade etti.

İBB başkanı Ekrem İmamoğlu sokağa çıkma yasağı hakkında açıklamalarda bulundu

Konu ile ilgili olarak Ekrem İmamoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

İSTANBUL İÇİN SOKAĞA ÇIKMA YASAGI
İstanbul’un yüzde 60’ı tehlike altında. Kent nüfusunun yüzde 15’i dışarı çıksa, 2.5 milyon kişi eder. Hava biraz iyileşince insanlar bir şekilde dışarıya çıkıyor. Türkiye için olmasa bile İstanbul için sokağa çıkma yasağı ilan edilebilir.En büyük lojistik güç belediyeler. Yenikapı ve Maltepe sahra hastanesi kurulabilecek alanlar.

Barajlardaki doluluk oranı yüzde 65 ama bu dönem için iyi değil.Belediyelerimiz faturalarla ilgili kesinti yapmayacağını açıkladı. Şu anda İstiklal Mücadelesi gibi mücadele veriyoruz.

Bu bir seferberlik… Faturaların ertelenmesini, ÖTV ve KDV muafiyeti talep ediyoruz.İstanbul’un en büyük ihtiyacı, vatandaşlarımızın temel ihtiyacı. Biz 250 bin aileye sosyal yardımda bulunuyoruz. Bu süreçte 50 bini aşan yardım talebi dana aldık. Bu taleplerin büyüyeceği ortada.

Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması
Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

Berberlerimiz, gündelik kazançla evine ekmek götürenler evine kapanmış durumda. İşsiz kalan insanlarımız var. Turizm sektörü kayıp durumda. Bütün bu konuların seferberlik anlamında bütünüyle masaya yatırılıp değerlendirilmeli. Türkiye’nin artık bütün konuları millidir. Siyasi dayanışmayı gösterme zamanıdır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER