Fatih Erbakan'a saldıran uçkur medyası Mustafa Kemal'e ne diyecek?

Fatih Erbakan'a saldıran uçkur medyası Mustafa Kemal'e ne diyecek?

Can alıcı soru: Fatih Erbakan'a saldıranlar M. Kemal, İnönü ve Saraçoğlu'na ne diyecek?

Evliliği savunduğu zinanın yasaklanmasını söylediği için uçkur sevdalısı medyanın hedefi olan Fatih Erbakan için Tarihçi Mustafa Armağan'dan can alıcı bir soru geldi. Gazeteci Serdar Arseven de aynı yönde bir paylaşım gerçekleştirdi.

Fatih Erbakan'ı hedef alan zani medyasına Mustafa Armağan'dan çarpıcı bir soru geldi.
Fatih Erbakan'ı hedef alan zani medyasına Mustafa Armağan'dan çarpıcı bir soru geldi.

1936'da M. Kemal, İsmet İnönü ve Şükrü Saraçoğlu tarafından çıkarılan yasayla evlilik yaşı 15'e indirilmiş olduğunu hatırlatan Mustafa Armağan
1936'da M. Kemal, İsmet İnönü ve Şükrü Saraçoğlu tarafından çıkarılan yasayla evlilik yaşı 15'e indirilmiş olduğunu hatırlatan Mustafa Armağan "Bugün #FatihErbakan a 15 yaşta evlenilebilir dedi diye saldıranlar 1936 yılında kadınların evlenme yaşını 15'e indiren Atatürk, İnönü ve Saracoğlu'na ne diyecekler? Buyurun, söyleyin" ifadelerinde bulundu.

​​​​​​​

Ayrıca Armağan bir belge daha yayımlayarak şu ifadelerde bulundu:
Ayrıca Armağan bir belge daha yayımlayarak şu ifadelerde bulundu: "Ekim 1926, Evlenme yaşı kadınlarda 17. Haziran 1938, Evlenme yaşı kadınlarda 15'e, fevkalade durumlarda ebeveynin rızasına bağlı olarak 14'e DÜŞÜRÜLDÜ. İleriye değil, Geriye gidilmiş. Sonra 15 yaşında bir kız evlenemiyor ama flòrt edebiliyor, bu nasıl iş diyen #FatihErbakan'a saldır"
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER