Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vereceği büyük müjdeyi açıkladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın dün Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası'nın açılışında, Cuma günü bir müjde vereceğini duyurmuştu. Erdoğan’ın heyecanlandıran açıklaması ile ilgili tartışmalar devam ederken, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, müjdenin Zonguldak'ın 175 kilometre açığında bulunan doğalgaz olduğu ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vereceği büyük müjdeyi açıkladı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın dün Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası'nın açılışında "Cuma günü hayallerimizi süsleyen bir müjdeyi inşallah milletimize vereceğiz. Yeni bir dönem açılacak" ifadelerinin ardından tüm Türkiye bu müjdenin ne olduğunu merak eder oldu. Siyasilerden üst üste gelen açıklamaların ardından Erdoğan'ın müjdesi hakkında bir değerlendirme de CHP'li milletvekilinden geldi. CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, konu hakkında sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak Türkiye'nin Zonguldak açıklarında doğal gaz bulduğunu söyledi.

Yavuzyılmaz yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Karadeniz'de, Zonguldak'ın 175km açığında doğal gaz rezervi bulunmuştur. Üretim ve ticarileşmesi seneler alacak olsa bile, %95 dışa bağımlı olduğumuz bu enerji kaynağında üretime geçilecek olması sevindiricidir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER