Alınan önlemler işe yaramazsa sokağa çıkma yasağı ilan edilecek

Çin’in Vuhan kentinden dünyaya yayılan ve 11 Mart günü Türkiye’de tespit edilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) şimdiye dek 30 vatandaşımızı hayattan kopardı. Corona virüsü hakkında Bakan Soylu açıklama yaparak dışarı çıkma yasağı için şartı belirtti.

Alınan önlemler işe yaramazsa sokağa çıkma yasağı ilan edilecek

Dışarı çıkma yasağı için gerekli olan şartı dışında Bakan Soylu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Dinamik bir süreç. Süreci takip ediyoruz. Şimdiye kadar attığımız adımların, aldığımız kararların sonucunu takip ediyoruz. Bu işin başından itibaren hareketliliği azaltmaya, sosyal mesafeyi arttırmaya çalışıyoruz. Minimum mobilizasyon ve sosyalizasyon. Hedefimiz budur. Şu ana kadar da bu hedefi tutturduğumuzu düşünüyoruz”

DIŞARI ÇIKMA YASAĞI İÇİN ŞARTI AÇIKLADI

Şimdiye kadar alınan önlemlerin Bilim Kurulu’nun kararları ışığında şekillendiğini ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dışarı çıkma yasağının değerlendirme sürecinde olduğunu ifade ederek yasak için şartı belirtti. Bakan Soylu şöyle konuştu:

“Eğer alınan önlemler başarılı olur da halkımız Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dediği gibi kendi OHAL’ini ilan eder, sosyal izolasyonu sağlarsa, sokağa çıkma yasağıyla ilgili değerlendirmeler devam eder. Ama sosyal izolasyon başarılı olmaz da virüs hızla yayılmaya devam ederse, sokağa çıkma yasağı gündemde”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER