15 gün evli kalıp yıllardır nafaka ödüyorum

15 gün evli kalıp yıllardır nafaka ödüyorum

Konya’da yaşanan bir olay, nafaka zulmünün artık son bulması gerektiğini bir kez daha gözler önüne serdi. A.A. isimli vatandaş, 15 gün evli kaldığı kadından ancak 8 yıl sonra boşanabildiğini ve yıllardır nafaka ödediğini söyleyerek hazin hikayesini anlattı.

Türkiye’de tüm eleştirilere rağmen sürdürülen süresiz nafaka zulmü, erkekleri mağdur etmeye devam ediyor.

A.A. isimli vatandaş, yaşadığı nafaka zulmünü bir bir anlattı. 2012’de evlendiğini belirten A.A. eşinin 15 gün sonra kendisine haber vermeden aniden babasının evine gittiğini ve şiddet iddiasıyla kendisinden ayrıldığını belirtti. Hiçbir şeyden haberi olmadığını söyleyen A.A. 2012 senesinden bu yana kadına nafaka ödediğini belirtti. 2 Şubat 2020’de kesin olarak boşanabildiğini ifade eden A.A., “Nasıl bir hukuk sistemimiz var, anlamak gerçekten zor.” diye dert yandı.

A.A., “1 Temmuz 2012’de evlendim. 16 Temmuz’a kadar izinliydim. 16 Temmuz 2012 Pazartesi günü iznim bitip işe gidince, eşim evdeki altınları alıp Adapazarı’na gitti. Benim hiçbir şeyden haberim yok.” dedi.

Hakaret ettiği ve şiddet uyguladığı konusunda kadının babasını kandırdığını söyleyen A.A., “Altınları almadığını da söylemiş babasına. Ben de, ‘ya gerçekleri söylersin ya da bu evlilik burada biter’ dedim ve nihayetinde gerçekleri söylemedi. Ben de boşanma davası açtım. Açtığım boşanma davası evlilik süresinin kısa olmasından dolayı reddedildi. Tabi kendisi de mahkemede boşanmak istemediğini söyledi. 2014’te dava reddedildi. Ayrıca 300 TL nafaka ödememe karar verildi.” diye konuştu.

Nafaka mağduru A.A. şunları söyledi:

“2017’de 3 yıllık fiili ayrılıktan dolayı dava açtı kendisi. 12 bin maddii 12bin manevi tazminata mahkum edildim. Amacı benden koparmak. 2017’den beri ise 300 TL nafaka ödüyorum. 15 günlük evliliğin neticesinde 2 Şubat 2020’de kesin olarak ancak boşanabildim. 24 bin TL de tazminat ödedim. 2012 ile 2014 arası aylık 350 TL nafaka ödedim. Nasıl bir hukuk sistemimiz var, anlamak gerçekten zor.”

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020, 15:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
BrianPAM
BrianPAM - 2 yıl Önce

гей порно видео

жесткое порно бесплатно

GlennOpiff
GlennOpiff - 2 yıl Önce

Открытый институт РЮО
Открытый институт РЮО

SIRADAKİ HABER