Uygunsuz yerde bulunan tekel bayisini çektiği video ile engelledi

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde Murat Yıldız’ın işlettiği tekel bayi "mahalle imamı" olduğunu söyleyen bir kişi tarafından sosyal medyada yayılan video ile duyurulmuştu. Bu olay sonrası Sultagazi belediyesi Murat Yıldız’ın tekel bayisinin çalışma ruhsatını iptal etti. Tekel Bayi Yardımlaşma Derneği tarafından yapılan açıklamaya göre ruhsat, cemaatlerin baskısı sebebiyle iptal edildi.

Uygunsuz yerde bulunan tekel bayisini çektiği video ile engelledi

Kendisini mahalle imamı olarak tanıtan bir kişi, videoda şu ifadeler, kullandı:

“Karşımızda gördüğümüz tekel bayi yeni, prosedüre uygun olarak içki satacak. Hemen karşısında miniklerin anaokulu var. Elli metre solumuzda Hacı Bayram Veli cami var. Esnaf ve Sultangazililer olarak biz rahatsız oluyoruz, razı değiliz. Allah, Resullulah, Ümmeti Muhammed de razı değil.

Müslüman kardeşlerimden destek bekliyorum. Allah rızası için. Sultangazi’de 15 Temmuz’da şehit verdik. Şehitler bizim yakamıza yapışıp da, ‘Bizim size emanet ettiğimiz topraklar üzerinde bu gibi pislikler yapılırken neden sesiniz çıkmadı?’ demesinler. Allah rızası için buna bir el atın.”

‘İmam, videoyu çeken kişinin “Peki kardeşlerimizin ne yapması gerekir?” sorusu üzerine ise “Kardeşlerimiz gerekirse Cumhurbaşkanlığı’nı, gerekirse Sultangazi Belediyesi’ni arayarak şikayette bulunabilirler” dedi.

Videonun ardından uygunsuz yerde işletilmek istenen tekel bayi,İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı, Sultangazi Belediyesi tarafından iptal edildi. Konuya ilişkin başka bir kişi tekrar bir video yayınladı. Uluçam İlim ve Hizmet Derneği adına konuştuğunu belirten kişi, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’a teşekkür etti.

Konuya ilişkin tekel bayi sahibi Murat Yıldız, süreç içerisinde kanuna uygun! hareket  ettiklerini belirtti. Yıldız, “Bir kişinin video çekmesiyle, birilerinin aramasıyla belediyenin ruhsatımı iptal etmesine şaşırıyorum. Ben gidip kendileriyle görüştüğümde, bana ‘Siz haklısınız ama bu mahalle de böyle bir mahalle’ dedi. Konuyla ilgili dava da açacağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER