Tevfik Göksu'dan ulaşıma yüzde 35 zam tepkisi: İmamoğlu İstanbulluları aldattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin toplu ulaşıma yaptığı yüzde 35'lik zammı eleştiren Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İBB Meclisi'nin böyle bir yetkisi olmadığını kararın İmamoğlu'nun başkanlığını yaptığı UKOME Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alındığını söyledi. Göksu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçimden önce hayatı ucuzlatacağı vaadini hatırlatarak "Akıllara şu soru gelebilir; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İstanbulluları aldattı mı?" diye konuştu.

Tevfik Göksu'dan ulaşıma yüzde 35 zam tepkisi: İmamoğlu İstanbulluları aldattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), toplu ulaşım fiyatlarına maliyetlerdeki artış nedeniyle yapılan zammın, 10 Şubat Pazartesi günü uygulanmaya başlanacağını bildirdi. 2,60 lira olan tam elektronik bilet 3,50 lira, 1,25 lira olan öğrenci bileti 1,75 lira, 205 lira olan tam mavi kart 275 lira, 40 lira olan öğrenci mavi kartı 50 liradan satılacak.

İBB'nin bu zam kararı ardından sosyal medyadan açıklama yapan Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İBB Meclisi'nin böyle bir yetkisi olmaıdğını belirterek zam kararının belediyenin başkanlık ettiği Ulaşım Koordinasyon Merkezinin (UKOME) tarafından alındığını kaydetti.
"Bu zam, seçimden önce 'ulaşım giderlerini ucuzlatacağım' diyen Ekrem İmamoğlu'nun kararı ile yapıldı. Meclis'in böyle bir yetkisi yok" ifadelerini kullanan Göksu, İmamoğlu'nun seçimden önce hayatı ucuzlatacağı vaadini hatırlatarak şu soruyu sordu: "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İstanbulluları aldattı mı?"

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgut belin
Turgut belin - 1 yıl Önce

Hani herşey güzel olacaktı demek kendileri için söylemişler seçimlerde görüşmek üzere

SIRADAKİ HABER