O faili işleyene Başkan Erdoğan'dan sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 yaşındaki Berfin Özek'in yüzüne asit döken sanığa verilen cezayla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, Adaletin tecellisini hakta, hukukta arayın. Hukuk eşittir kanun değildir" ifadelerini kullandı. Erdoğan, Özek'e saldıran caniyle ilgili, "Namussuz bir alçak" dedi.

O faili işleyene Başkan Erdoğan'dan sert sözler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 yaşındaki Berfin Özek'in yüzüne asit döken sanığa verilen cezayla ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, Adaletin tecellisini hakta, hukukta arayın. Hukuk eşittir kanun değildir" ifadelerini kullandı. Erdoğan şunları söyledi: 

"Geçenlerde bir namussuz bir alçak kızımızın yüzüne kezzap atıyor. Mahkeme 13 yıl ceza veriyor. Kızımızın gözü gidiyor. Kanunun en yüksek oranı bu. Şimdi diyorum ki ben de, bunu da bizim getirdiğimiz söyleniyor. Arkadaşlar diyorum, siz neden kanun diyerek bize böyle cevap yolunu buluyorsunuz. Ben hak, hukuk, adaletten bahsediyorum. Siz burada hakkı, hukuku ve adaleti arayacaksınız. Kendi kızının başına gelmiş olsa, kanunlara mı bakacaksın. Bu kanunların sayfaları arasındaki maddelere değil, vicdanınızın sesine kulak verin. 

Kadına şiddet olgusu ile aile kurumuna saldıran bir oluşum meydana geldi. Türkiye'deki kadın cinayetleri vakası Avrupa'nın yarısı kadar. Kadına fiziken ya da ruhen şiddet uygulayanın karşısına önce biz çıkarız biz. Anne olan eş olan kız evlat olan insanın yarısı olan kadına yönelik her türlü ayrımcılık anlayışa eyvallah etmedik. İnsani duyarlılıkların sinsi bir şekilde istismarıyla aile kurumunun içinin boşaltılmasına izin vermeyeceğiz. Aileye sahip çıkacak anlayışla çalışmalarımızı yürüteceğiz."

 
Hatay'ın İskenderun ilçesinde, 19 yaşındaki Berfin Özek'in yüzüne asit dökerek sağ gözünü kaybetmesine ve yüzünün bir bölümünün yanmasına neden olan sanık, "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davada, 12 yıl 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatanperver
Vatanperver - 11 ay Önce

Başkanim dikkat edin hakaret davasi açar o nam bi de paranizi yer mhp li vekilimiz fetocu hakime fetocu dedi diye disiplin cezasi yedi

Ali uyar
Ali uyar - 11 ay Önce

Helal olsun.az bile demiş namussuza

SIRADAKİ HABER