Müftülük personeli tutuklandı

Müftülük personeli tutuklandı

Adana Çukurova İlçe Müftülüğünde memur olarak görev yapan A.T. isimli şahıs, 10 bin kişiye asılsız koronavirüs mesajı attığı gerekçesiyle tutuklandı.

Adana ili Çukurova İlçe Müftülüğünde memur olarak görev yapan A.T. isimli şahıs, rehberinde bulunan yaklaşık 10 bin kişiye asılsız koronavirus mesajı gönderdiği için tutuklandı.

Adana'da basın mensuplarından kurum çalışanlarına ve vatandaşların cep telefonuna 'Yaptırmış olduğunuz tahlil sonuçlarında pozitif bulgulara ulaşılmıştır' mesajı gönderdiği belirlenen A.T. isimli müftülük memuru tutuklandı.

Önceki gün 0850 302 22 36 no’lu hattan bazı basın mensupları ve vatandaşlara, "Sayın K.K.A., daha önce yaptırmış olduğunuz tahlil sonuçlarında pozitif bulgulara ulaşılmıştır. Adana Şehir Hastanesinde 1. katta bulunan laboratuvarda Dr. S.D. Bey ile görüşmeniz gerekmektedir” mesajı gönderilmesi üzerine Adana Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, mesajın gönderildiği telefon numarasından yola çıkarak mesajın doğru olup olmadığını bulmaya çalıştı.

MESAJI YANLIŞLIKLA ATMIŞ

Yapılan inceleme ve elde edilen bulgular sonucunda mesajları attığı tespit edilen Çukurova İlçe Müftülüğünde memur olarak görev yapan A.T. gözaltına alındı.

Emniyet birimlerince sorguya alınan müftülük personeli hakkında da Çukurova Kaymakamlığınca idari soruşturma başlatılarak açığa alındı.

Zanlının yaklaşık 10 kişiye mesaj gönderdiği iddia edildi. Zanlı emniyette verdiği ilk ifadesinde, bu mesajı arkadaşına şaka yapmak için gönderdiğini ancak yanlışlıkla rehberinde bulunan herkese gittini öne sürdü. Emniyette ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk A.T.'nin çıkarıldığı mahkemece 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama halk arasında korku ve panik oluşturmak amacıyla tehdi' suçundan tutuklandığı öğrenildi. Zanlı hakkında diyanet İşleri Başkanlığının da gerekli soruşturmayı başlattığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER