Korona virüs tedavisi gören İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu vefat etti.

Kanal 7 ekranlarında yaptığı sohbetler ve özellikle geçmiş ramazanlarda iftarda yaptığı dualarla bilinen ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu'nun koranavirüse yakalanmasından dolayı ekranlarda olmadığı ortaya çıkmıştı.

Korona virüs tedavisi gören İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu vefat etti.

Geçtiğimiz günlerde Kanal 7 ekranlarının sevilen yüzü ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu'nun koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve Başakşehir Hastanesi'nde tedavi altında olduğu duyurulmuştu.

Başakşehir’de hastanede yeni tip korona virüs tedavisi gören İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu vefat etti. 

Döngeloğlu'nun vefatını Mustafa Karataş hoca hesabından "İnnâ lillah ve innâ ileyhi râciûn Allah rahmet etsin. Ömer Döngeloğlu hocamız vefat etmiştir. Mekanı cennet olsun" diyerek duyurdu.

İnnâ lillah ve innâ ileyhi râciûn Allah rahmet etsin.
Ömer Döngeloğlu hocamız vefat etmiştir. Mekanı cennet olsun. https://t.co/Fbt1m3D3hS

— Prof.Dr. Mustafa Karataş (@muhabbet_kapisi) May 3, 2020

ÖMER DÖNGELOĞLU KİMDİR?

Ömer Döngeloğlu 1968'de Tokat'ın Zile ilçesinde doğdu. İlkokulu Zile Altunyurt İlkokulu’nda, orta eğitimini Zile İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 

1986–1996 yılları arasında memleketi Tokat'ta İmam-Hatiplik yaptı. Kamuda uzun yıllar çeşitli idari görevlerde çalıştı. İslam tarihi ve Siyer-i Nebi üzerine yıllarca araştırma, inceleme, okuma ve gezilerde bulundu.

Ömer Döngeloğlu'nun çalışmaları:

Peygamberin İzinde

Allah'a Adanmış hayatlar

Yeryüzünün yıldızları

Sözün Miracı; DUA

Allah Resulünü görenler

Peygamberimizin Dostları

Mus'ab bin Umeyr

Başakşehir2.etap Mavera evleri sakinlerinden olan Ömer Döngeloğlu hocamıza dinihakikathaber ailesi olarak Allah'tan rahmet kederli yakınlarına başsağlığı dileriz.. (Başakşehir 2.nci etap Ahmet Yesevi camiinde okunan selanın ardından Edirnekapı mezarlığına defn edileceği duyurusu yapıldı)

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2020, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER