İzmir'de 6.6 şiddetinde deprem oldu

Son dakika haberi: Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yayınlanan son depremler listesi verilerine göre Ege Denizi açıklarında korkutan bir deprem meydana geldi, depremin merkez üssünün İzmir Seferihisar olduğu kaydedilirken sarsıntının İstanbul, Manisa, Bodrum, Urla gibi birçok ilde şiddetli şekilde hissedildiği bildirildi. İzmir'deki depremin ardından Bayraklı ve Manavkuyu'da yıkılan binaların olduğu paylaşıldı. Depremin ardından ilk görüntüler ortaya çıktı. İşte son dakika haberinin detayları...

İzmir'de 6.6 şiddetinde deprem oldu

Ege'de şiddeti deprem! İstanbul ve İzmir'de de hissedildi

Merkez üssünün Ege Denizi olduğu belirtilen şiddetli bir deprem meydana geldi. Deprem İzmir ve İstanbul'da hissedildi. Kandilli Rsathanesi, depremin şiddetini 6.8, AFAD ise 6.5 olarak açıkladı.

Ege'de şiddeti deprem! İstanbul ve İzmir'de de hissedildi

Merkez üssünün Ege Denizi olduğu belirtilen şiddetli bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da 5.8 şiddetinde hissedildi. Depremde can ve mal kaybının olup olmadığının belirlenmesi için çalışma başlatıldı.FAD ve Kandilli'den açıklama

AFAD'dan yapılan açıklamada depremin 6.6 büyüklüğünde olduğu belirtildi.

Kandilli Rasathanesi Ege'de meydana gelen depremin büyüklüğünü 6,8 olarak duyurdu.

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU'DAN İLK AÇIKLAMA!

"Şu ana kadar İzmir Bornova ve Bayraklı'da 6 bina yıkılma ihbarı geldi. Uşak, Denizli, Manisa, Balikesir, Aydın ve Muğla'da ufak çatlaklar dışında ve can kaybı ile ilgili herhangi bir ihbar gelmemiştir. Ekiplerimiz sahada tarama ve müdahalelerine devam etmektedir. Geçmiş olsun."

İzmir Manavkuyu ve Bayraklı'da bir binanın çöktüğü bilgisi paylaşıldı. Son dakika bilgisine göre İzmir'deki depremin ardından 4.1 şiddetinde bir sarsıntı daha yaşandı. Kuşadası'ndaki deprem İzmir'de de hissedildi. İzmir'de 4.8 şiddetinde bir deprem daha yaşandı.

İzmir'in Bayraklı ilçesinde deprem nedeniyle çöken bir binada arama kurtarma çalışması başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2020, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER