Hain Pkk Vefa Sosyal Destek Ekibine Saldırdı ! Şehitlerimiz Var

Terör örgütü PKK mensubu hain teröristler tarafından alçak bir saldırı gerçekleştirildi. Vefa sosyal destek ekiplerimize gerçekleştirilen saldırıda şehitlerimiz var.

Hain Pkk Vefa Sosyal Destek Ekibine Saldırdı ! Şehitlerimiz Var

Van’dan kara haber geldi. Hain teröristler Vefa Sosyal Destek Ekiplerini hedef aldı.

ŞEHİTLERİMİZ VAR
Van’da PKK’lı teröristlerce Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerini taşıyan araca yönelik hain bir saldırı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda Vefa Sosyal Destek Grubu çalışanı 1 kişinin şehid olduğu ifade edildi.Olayda 1 sivil vatandaş da şehid düştü.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“14 Mayıs 2020 günü pandemi tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Özalp ilçesi Eğribelen Mahallesi’ne Vefa Sosyal Destek Grubu kapsamında 65 HD 084 plakalı araç ile yardım götüren Özalp Belediyesi ekibinin köye yardım dağıtıp ilçe merkezine dönerken, Mehmetalan Mahallesi yakınlarında saat 12.00 sıralarında arkalarından yaklaşan bir araç içerisinde bulunan kişi veya kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırıya uğramıştır. Saldırıyı gerçekleştiren araç olay yerinden kaçmıştır. Saldırıda bir belediye çalışanımız ile ilçe merkezine dönerken yoldan aldıkları bir sivil vatandaşımız olay yerinde hayatlarını kaybetmiş, araçta bulunan diğer belediye çalışanımız ise saldırıdan yaralı olarak kurtulmuş ve Özalp Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmıştır. Saldırganların yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatılmıştır. Ayrıca olay ile ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER