Faizin kaldırılması İslam'ın ve aklın gereğidir

Ayasofya-i Kebir Camii Baş İmam-Hatibi ve İslam Hukuku Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, "Faizin kaldırılması İslam'ın ve aklın gereğidir" dedi.

Faizin kaldırılması İslam'ın ve aklın gereğidir

Ayasofya-i Kebir Camii Baş İmam-Hatibi Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, "Faizin azaltılması ve sonunda tamamen kaldırılması hem İslam'ın hem de aklın gereğidir." dedi.

İslam hukuku alanında uzman olan Boynukalın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

Bundan yüz yıl önce olduğu gibi istiklal mücadelesi veriyoruz yedi düvele karşı. Terörle, ekonomik savaşla vs. üzerimize geliniyor. Bize düşen sabırla mücadeleye devam etmektir. Allah millete, devlete zeval vermesin. Yolunda olanlara Rabbimiz yardım edecektir.

Açıklama: Faizin azaltılması ve sonunda tamamen kaldırılması hem İslam'ın hem de aklın gereğidir. Güçlü ekonomilerde faiz yüzde 0-1 arasında. O sebeple faizcilerle mücadele etmek de İslam'ın bir emridir. Önceki tivitim biraz da bununla ilgilidir.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, geçen hafta faiz kararını açıklamış, politika faizi 200 baz puan arttırılmıştı. Son kararla birlikte Para Politikası faizi yüzde 17'den yüzde 19'a çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER