Elazığlı Abdullah Nazırlı hoca Hakk'a yürüdü

Elazığlı Hafız Abdullah Nazırlı (107) hoca tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Elazığlı Abdullah Nazırlı hoca Hakk'a yürüdü

Elazığ'ın kanaat önderlerinden Hafız Abdullah Nazırlı (107) hoca tedavi gördüğü Fethi Sekin Şehir Hastanesinde vefat etti.

Genel durum bozukluğu ve çoklu organ yetmezliğinden Fethi Sekin Şehir Hastanesinde tedavisi süren kanaat önderlerinden 6 çocuk babası 107 yaşındaki Hafız Abdullah Nazırlı, bugün yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.BAŞKAN ERDOĞAN ZİYARET ETMİŞTİ

Kente her geldiğinde Nazırlı’yı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son gelişinde de hastanede kendisini bakanlarla birlikte ziyaret etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hafız Nazırlı'yı 5'inci kez ziyaret ettiği buluşmada özel olarak hazırlanmış, mealli ve ayet ayet açıklamaları olan bir Kur'an-ı Kerim'i hediye etmişti. Nazırlı da kendisinin kaleme aldığı ‘Hafızlarıma Nasihatlerim ve Vasiyetlerim' adlı özel bir baskı kitabını hediye etmişti.Nazırlı’nın yarın saat 14.00’da İzzetpaşa Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Harput Mezarlığına defin edileceği öğrenildi.

BAŞKAN ERDOĞAN CENAZE NAMAZINA KATILACAK


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da cenaze namazına katılacak.

BAKAN SOYLU'DAN TAZİYE MESAJI

Hafız Abdullah Nazırlı'nın vefatının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, mesaj yayımladı.

Bakan soylu açıklamasında, ''Elazığ’da iken kendisini ziyaret eden eşim bana muhakkak gitmelisin dedi. Gittim. Sohbetine, ziyaretine, nasihatlerine doyamadım... Cumhurbaşkanımızın gönül dostu, Bir Allah dostu... Hafız Abdullah Nazırlı Hocaefendi 107 yaşında Hakka yürüdü. Allah rahmet eylesin...'' ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA'DAN MESAJ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca mesajında, ''Alimin ölümü âlemin ölümü gibidir. Ömrünü Allah yolunda hizmet etmeye vakfetmiş Elazığımızın kanaat önderi Hafız Abdullah Nazırlı Hocamız 107 yaşında rahmet-i Rahman'a kavuştu. Mekanı cennet, ruhu şâd olsun.'' fadelerini kullandı.

FAHRETTİN ALTUN: MEKANI CENNET OLSUN

İletişim Başkanı Fahrettin Altun taziye mesajında "Alimin ölümü alemin ölümü gibidir. Ömrünü İslâm’a vakfetmiş kıymetli büyüğümüz, Elazığ’ın kanaat önderlerinden Hafız Abdullah Nazırlı hocamızın vefat haberini teessürle öğrendim. Merhum hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2021, 01:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER