Dünya'da en çok noktaya sefer düzenleyen THY sadece14 şehre uçacak

THY, corona virüsü nedeniyle sadece 14 iç hat uçuşlarını gerçekleştirecek. Tarifeler ilerleyen zamanda açıklanacak. İŞTE O İLLER *İç hatlarda Pazar 00.01’den itibaren sadece aşağıdaki büyükşehirlere sefer yapılacaktır. ✈️İstanbul ✈️Ankara ✈️Samsun ✈️ Trabzon ✈️Erzurum ✈️ Van ✈️ Diyarbakır ✈️ Malatya ✈️ Gaziantep ✈️ Kayseri ✈️ Konya ✈️ Adana ✈️ Antalya ✈️ İzmir

Dünya'da en çok noktaya sefer düzenleyen THY sadece14 şehre uçacak

Öte yandan THY tepe yönetimi maaşlarından feragat etti.

Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse tüm uçuşlarını durdurmak zorunda kalan Türk Hava Yolları'nda Yönetim Kurulu üyeleri 3 aylık maaşlarından vazgeçti. Üyeler ve üst düzey yöneticiler aynı zamanda, benzin, yol ve köprü geçiş ücretlerini de kendileri ödeyecek. Sembolik de olsa milyon liralık bir gider kalemi bu mücadalede şirket kasasında kalmış olacak.

Dünyanın en çok noktasına uçuş yapan havayolu şirketi iken koronavirüs salgını sonrası Türkiye'de sadece büyük şehirlere uçuşlar dışında tüm uçuşlarını durduran Türk Hava Yolları'nda Yönetim Kurulu flaş bir karara imza attı.  

Şirket yönetim kurulu üyeleri 3 ay maaş almayacak ve yönetici düzeyindeki kişilerin de benzin, yol ve köprü ücretleri kendileri tarafından karşılanacak.

Sembolik de olsa THY’nin verdiği mücadele mesajı ise ekonomi çevrelerinde olumlu karşılandı. Zira yönetim kurulu üyeleri ikramiyeler hariç net 20 bin TL civarında bir aylık gelir elde ediyor. Yani 3 ayda 500 bin liralık bir tutarı yönetim THY’de bırakmış olacak. Diğer ulaşım giderleri de hesaplandığında belki de milyonluk bir katkı korona ile mücadele için mesaj niteliğinde bilançoda kalacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER