Diyarbakır Valiliği Duyurdu: Hain Saldırıda 5 Şehidimiz Var

Diyarbakır'da odun toplamaya giden köylülere teröristler tarafından saldırı düzenlendi. Bu saldırı sonrasında Valilikten bir açıklama yapılarak 5 şehidimiz olduğu ifade edildi.

Diyarbakır Valiliği Duyurdu: Hain Saldırıda 5 Şehidimiz Var

Diyarbakır Kulp ilçesinde odun toplamaya giden köylülere terör örgütü PKK tarafından saldırı düzenlendi. Bu saldırının ardından bölgeye acil olarak ekipler sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Güleç Mahallesi kırsalında orman işçilerini taşıyan aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin önceden yerleştirdiği el yapımı patlayıcı infilak etti.

Bu saldırı hakkında Diyarbakır Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı.

YAPILAN AÇIKLAMA

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İlimiz Kulp İlçesi Güleç Mahallesi kırsalında 8 Nisan Çarşamba günü saat 06.30 sıralarında, orman kesimine giden sivil vatandaşlarımızın bulunduğu aracın geçişi esnasında, PKK terör örgütü üyelerince el yapımı patlayıcıyla yapılan saldırı sonucunda 5 sivil vatandaşımız şehit olmuştur.

Saldırının faillerinin tespit edilmesi ve yakalanması için güvenlik kuvvetlerimiz tarafından operasyonlara başlanılmıştır.

Menfur saldırı olayında Şehit olan vatandaşlarımıza Yüce Allahtan rahmet, ailesine, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER