Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanından haklı serzeniş

Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanından haklı serzeniş

Türk Diyanet Vakıf-Sen Zonguldak Şube  Başkanı İlyas GÜVEN, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda cami ve din görevlilerinin yine gündeme alınmadığını söyledi.
 

“DİYANET ÇALIŞANLARI KENDİ HAFTALARINDA ANILMADI”
 

Güven yaptığı açıklamada, “Kurum idarecileri-çalışan ilişkileri, atama-nakil-görevde yükselme, unvan değişikliği, lojmanlar, 4/B sözleşmeli-vekil ve geçici çalışanların kadro talepleri, İLİTAM, MBSTS, hac-umre-yurtdışı görevlendirmeleri, isimsiz veya sahte isimlerle şikayetler, Türkiye Diyanet Vakfı’nın yönetiminde ve denetiminde temsil,  yurt ve burs hizmetleri gibi problemleri sıralayabiliriz. Maalesef, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın ana unsuru olan din görevlileri, Diyanet çalışanları bu yıl da gündeme alınmamıştır. Bu kabul edilebilir bir yaklaşım değildir. Asli görevlerinin yanında, salgın nedeniyle, canla başla görev yapan din görevlilerinin, Diyanet çalışanlarının, kendi haftalarında anılmaması asla kabul edilemez” dedi.
 

“YETKİYİ EMİN VE EHİL ELLERE VERİN”
 

Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak, dün olduğu gibi bugün ve yarın da çalışanlarının haklı taleplerinin daima yanında, savunucusu, çözümü için sözcüsü olmaya devam edeceklerini belirten Güven, “Bütün iş ve işlemlerde, çalışanları ayırmadan, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden adalet, hakkaniyet, bilgi, liyakat, sadece Devletimize sadakat anlayışının olmazsa olmaz olduğunu dile getireceğiz. Çalışanlarımıza, kurum dışı müdahalelerin veya keyfi uygulamaların yapılmaması ve hak edenin, hak ettiği yere, kendi hakkı ile gelebileceği sistem oluşana dek mücadelemizi sürdüreceğiz. Türk Diyanet Vakıf-Sen, güzide kurumumuz Diyanet İşleri Başkanlığımız ve kıymetli çalışanlarımızın, her alanda örnek, öncü ve en önde olması için vardır. Ümitsizliğe ve yılgınlığa yer yoktur. Bu vesileyle; çalışanlarımızı, kendi dertlerini dert edinen, dile getiren, doğruyu her yerde ve ortamda güçlü bir şekilde seslendiren Sendikamız Türk Diyanet Vakıf-Sen’e destek olmaya ve yetkiyi emin ve ehil ellere vermeye davet ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 22:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER