Diyanet Sen den hatsize ayar; Haddini Bil Hadi Özışık

Diyanet Sen den hatsize ayar; Haddini Bil Hadi Özışık
Haddini Bil Hadi Özışık

Haddini Bil Hadi Özışık

 

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, yeni anayasa bu ülke için büyük bir imkandır. Bu fırsat yersiz tartışmalarla, haddi aşan eleştirilerle gölgelenmemelidir” dedi.

Ayasofya-i Kebir Camii Baş İmamı, İslam Hukuku Profesörü Mehmet Boynukalın'ı hedef alarak, ağza alınmayacak sözlerle hakaretde bulunan Gazeteci Hadi Özışık’ın bu tavrını eleştiren Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir “Yeni anayasa bu ülke için büyük bir imkandır. Demokratik teamüller çerçevesinde tartışıla bilmeli ve bu milletin milli manevi değerlerine, kültürüne uygun demokratik bir halk anayasası için herkes fikrini söyleye bilmelidir. Tarşıtma ve eleştiri kültülürü olması gereken bir gazetecinin Ayasofya-i Kebir Camii Baş İmamı, İslam Hukuku Profesörü Mehmet Boynukalın' ın twitter hesabından, "1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslamdı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün." Paylaşımına öyle hadsiz hakaretlerde bulundu ki dönüp hakaretlerine kendisi baktığında sözlerini, üslubunun çirkinliğini kendisi de görmüş olacak ki gelen tepkiler üzerine özür dileyerek konuyla ilgili videosunuda yayından kaldırdı.”ifadelerini kullandı.

“Din görevlileri bu ülkenin vatandaşı ve yapılacak yeni anayasa ilgili görüşlerini tüm diğer vatandaşlarımız gibi din görevlileri de söyleme hakkına sahiptir” diyen Güldemir “Ayasofya-i Kebir Camii Baş İmamı, İslam Hukuku Profesörü Mehmet Boynukalın hocamız doktorasını İslam hukuku alanında yapmış bir ilim adamıdır. Yeni anayasa ile ilgili görüş söylemesi gayet doğal ve konunun ehli bir akademisyendir. İmam olması onun sadece 5 vakit namaz kıldırması ve hiçbir konuda fikir beyan edememesi anlamına gelmez. Zaten hocamız anayasa ile ilgili fikrini cami kürsüsünden değil sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden yapmıştır. Bu tür gereksiz tarşıtmalar yerine enerjimizi, bilgimizi, zamanımızı yeni, sivil, demokratik bir anayasanın oluşması için harcamamız çok daha yararlı olacaktır kanaatindeyim” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim YILDIRIM
İbrahim YILDIRIM - 12 ay Önce

Değerli “www.dinihakikathaber.com” sitesinin imtiyaz sahipleri, Web sayfanızın reklam kutularında boy-boy sutyenli-bikinili kadın resimleri arzı endam etmektedir. Anlamak mümkün değil, bir yandan ”Dini hakikat haberleri” içeriği öte yandan çerçevesi aşna-fişne resimlerle süslenmiş bir web sayfası görünümü. Dilerim bundan haberiniz yoktur (ki pek sanmıyorum), eğer haberdar iseniz vay biz Müslümanların düştüğü zavallı duruma, haram işlerden kazanç ile hak yolunda hizmet etmek ha. Eğer bu reklamların içeriğinin bir tekinin İslam’a aykırı bir yanı yoktur diyorsanız o zaman zaten size diyecek bir tek sözümüz yoktur.

SIRADAKİ HABER