Celalettin Gül;Bu karar Vicdanları Yaralamıştır

Celalettin Gül;Bu karar Vicdanları Yaralamıştır

Son zamanlarda hakkı ve hakikatı korkmadan çekinmeden dillendiren ve dikkatleri üzerinde toplayan Mil Diyanet Sen genel Başkanı Celalettin Gül'den Denizli'de İmam Muhammed Oğuzalpin haksizca sürgün edilmesine itiraz.

BU KARAR VİCDANLARI YARALAMIŞTIR
Denizli’nin Merkezefendi ilçesindeki Hilal Camii İmam-Hatibi Muhammed Oğuzalp’ın Karaman iline naklen tayin (sürgün) edilmesi ve sonrasında yaşananlar camiamıza zarar vermiştir.

Denizli halkını ve tüm Diyanet camiasını üzen naklen tayin kararı sonrası Mil-Diyanet Sen olarak konuyu kaleme almadan önce iyice araştırdık, tüm taraflarla görüşerek onları dinledik ve bu yazıyı yazmaya karar verdik.

İncir çekirdeğini doldurmayacak sudan bahanelerle büyütülen hadise ve sonrasında verilen tayin kararı vicdanları sızlatmış, cami cemaatini derinden üzmüş ve hizmete muhtaç olan garibanların gözünü yollarda koymuştur.

Denizli’nin büyük ve en önemli camisinde hizmet eden, cami hizmetlerinin yanı sıra gençlik çalışmaları, yardım seferberliği, sosyal faaliyetler ve benzeri tüm çalışmalara imza atarak Denizli halkının gönlünü fetheden Muhammed Oğuzalp hocamız bir hiç yüzünden kurban edilmiştir.

Zaman zaman Mil-Diyanet Sen olarak gündeme getirdiğimiz ve “CAMİ DERNEK TERÖRÜ” şeklinde ifade ettiğimiz gibi burada da hocamız bir derneğin hırslarına kurban edilmiştir. Eski dernek yönetiminin şikayetleri tamamen art niyetli ve maksatlı şikayetler olup ciddiye alınacak ve değerlendirilecek şeyler değildir.

Çalışkan, hizmet eden, nice mazlumların hizmetine ihtiyaç duyduğu ve Denizli’nin önemli bir camisinde görev yapan bir din görevlisinin ilçe ya da il dışına tayin edilmesi için daha büyük, daha önemli somut delillerin ve gerekçelerin olması gerekir diye düşünüyoruz.

Eğer biz Muhammed Oğuzalp hoca gibi çalışkan, gayretli, gece gündüz demeden insanların yardımına koşan, gençlerle ilgilenen, fakir fukaraya yardım toplayan ve dağıtan, muhacirlerle özel olarak ilgilenerek onlara Ensar olan, onların her türlü yardımında bulunan ve sayılamayacak daha nice sosyal faaliyetlere imza atan bir din görevlisi kardeşimize bunu reva görür isek; bu durum tüm camiamız için kötü bir örnek olacak ve gayretli hocalarımızın azim ve şevklerini kıracaktır.

İşte bütün bu sebeplerden dolayı, Diyanet İşleri Başkanlığımızın sayın yetkililerini bu kararı yeniden gözden geçirmeye davet ediyor ve yanlıştan dönüleceğine olan inancımızın tam olduğunu ifade ediyoruz.

Celalettin Gül Mil Diyanet Sen genel başkanı 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2021, 23:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER