Büyük Kudüs mitingine partilerden peşpeşe destek açıklaması

İstanbul'da ‘Büyük Kudüs Mitingi’ düzenlenecek. Kılıçdaroğlu ve Gelecek partisi'de katılacak

Büyük Kudüs mitingine partilerden peşpeşe destek açıklaması

ABD’nin ‘Yüzyılın Anlaşması’ olarak açıkladığı plana tepki gösteren Saadet Partisi, 9 Şubat Pazar günü İstanbul Yenikapı Meydanı’nda ‘Büyük Kudüs Mitingi’ düzenleyecek. Mitinge CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.
Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, basın toplantısında “Hangi partiden, hangi düşünceden, hangi STK'dan, hangi gruptan olursa olsun herkesi bu mitinge davet ediyoruz” diye konuştu.

Tüm kesimlere çağrı

SP İstanbul İl Başkanı Sevim, şunları kaydetti: Kudüs İstanbul'dur. Kudüs özgürlüktür. Mescid-i Aksa bizim ilk kıblemizdir. İşte bu yüzden, gün dayanışma günüdür. Gün siyasi kimlerimizden sıyrılıp bir araya gelme günüdür.

Gün Kudüs'e omuz verme günüdür. Bu yüzden hangi partiden, hangi düşünceden, hangi STK'dan, hangi gruptan olursa olsun herkesi, 9 Şubat Pazar günü Yenikapı Meydanı'nda gerçekleştireceğimiz ‘Büyük Kudüs Mitingi'ne katılmaya davet ediyorum.

Biz ABD’nin coğrafyamız hakkında bir planı olmasına ve bu planı uygulamaya koyma cesareti gösterebilmesine karşıyız.
"Planı uygulama cesaretini reddediyoruz"

Biz her şeyden önce ABD'nin bizim coğrafyamız ile ilgili bir planı olmasını ve o planı kendince uygulamaya koyma cesareti gösterebilmesini reddediyoruz. Biz bu planı reddederken esas olarak, kendimize, coğrafyamıza dönüp bakmamız gerektiğinin farkındayız. Bir araya gelmemiz gerektiğinin, ihtilafları bir kenara bırakarak tek vücut olmamız gerektiğinin farkındayız.

Öte yandan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, mitinge katılma kararı aldığını duyurdu.

Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi, Saadet Partisi'nin pazar günü yapacağı Büyük Kudüs Mitingi'ne katılacaklarını açıkladı.

Saadet Partisi'nin ABD Başkanı Donald Trump'ın "Yüzyılın Anlaşması" olarak açıkladığı işgal planına karşı pazar günü İstanbul’da düzenleyeceği Büyük Kudüs Mitingi'ne Gelecek Partisi'nden destek geldi. Ümmetin ortak davası Filistin için hain emellerine bir yenisini ekleyen ABD ve işgalci İsrail rejimi sözde barış planı çerçevesinde Kudüs'ün toprak bütünlüğünü tehdit etmeye devam ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Yüzyılın Anlaşması" olarak adlandırdığı sözde barış planını protesto etmek için 9 Şubat pazar günü saat 14.00'da Yenikapı miting alanında Büyük Kudüs Mitingi düzenlenecek. Filistin ve Türk bayraklarının yer alacağı mitinge Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, tüm siyasi partilerin genel başkanlarını da davet etti.

Gelecek Partisi Büyük Kudüs Mitingi'ne katılacak
Gelecek Partisi Siyasi İşler Başkanı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci yaptığı açıklamada, “ Gelecek Partisi Olarak pazar günü Büyük Kudüs Mitingi için Yenikapı’da olacağız!” açıklamasını yaptı.
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, partisinin Kudüs mitingi kararını sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. Özdağ, "Pazar günü yapılacak olan “Büyük Kudüs” mitingine GELECEK PARTİSİ OLARAK KATILACAĞIZ. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.Yaşasın tam bağımsız Filistin devleti,yaşasın özgür Kudüs..." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2020, 00:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER