Bakan açıkladı: İhtiyacı olan her haneye 1000 TL verilecek

Bakan açıkladı: İhtiyacı olan her haneye 1000 TL verilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yarın Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na konuk oldu. Sosyal yardımlarda ek 2 milyar liralı ayrıldığını belirten Bakan Selçuk, "Şartları taşıyan ihtiyaç sahibi hanelere 1000'er lira destek vereceğiz" dedi. Bu para Nisan Mart ayı sonuna kadar dağıtılacak.

İhtiyaç sahibi hanelere 1000'er lira yardım

- 65 yaş üstü yaşlılara maske ve kolonya dağıtımı ilk başta Ankara, İstanbul üzerinden başlanacak, daha sonra da proje genişletilir.

Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapılan gelir testlerine bağlı olarak en alt kesime 2 milyar liralık yardımı dağıtacağız

- Sosyal yardımlarda ek 2 milyar liralık kaynağın dağıtımında, şartları taşıyan ihtiyaç sahibi hanelere 1000'er lira destek vereceğiz.

Nisan ayına varmadan dağıtmaya başlayacağız

- 2 milyar liralık sosyal yardımında hedefimiz martın sonuna gelmeden, en geç nisan ayı başında dağıtmak.

- Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs riskine karşı vatandaşların İŞKUR'a kayıtlı açık işlere elektronik ortamda başvurmalarını istedi.

Bakan açıkladı: İhtiyacı olan her haneye 1000 TL verilecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs önlemleri kapsamında sosyal yardımlara ek olarak 2 milyar lira ayrıldığını ve ihtiyaç sahibi her haneye 1000'er lira yardım yapılacağını açıkladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Büyük başarı
Büyük başarı - 8 ay Önce

Abd her ay 1000 dolar verirken mi? Tüm Avrupa ülkeleri işsiz kalanlara 2000 euro maaş bağlarken mi? Gerçekten komik bir açıklama olmuş. Sadece bin tl. Ne kaddar büyyük büyyük bir devlet olmuşuzzda haberimiz yok

Dilan
Dilan - 7 ay Önce

Ben sadece cocuk maasi bide elektrik yardimi bide yesil kartliyim 1000 tl yardim icin basvuru yapmam gerekiyor mu bide bende faydalanabilicek miyim bu paradan

SIRADAKİ HABER