3600 Ek gösterge ne zaman çıkacak ?

3600 Ek gösterge ne zaman çıkacak ?

Pek çok kişinin mağdur olmasına neden olan eş durumundan tayin ve eş durumu atamaları ile 3600 ek gösterge hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan son dakika açıklamasında bulundu. 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak, ek gösterge nedir, eş durumundan tayin ve atama hakkında son dakika açıklaması ne?

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Plan ve Bütçe Komisyonu'nda gerçekleştirmiş olduğu Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçe sunumu sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Bakan Elvan ekonomide güvenirlik ve reform mesajları verirken ekonomi ve yargı arasındaki reform bağını güçlendireceklerini, kapılarının 24 saat boyunca herkese açık olduğunu söyleyerek ortak akılla gerekli düzenlemeleri yapacaklarını söyledi. 

BAKAN ELVAN'DAN BAĞIMSIZ MERKEZ BANKASI VURGUSU! 

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan "Bürokrat arkadaşlarıma şunu söyledim; 'Beni eleştireceksiniz. Eğer siz bana 'Efendim siz doğrusunu biliyorsunuz' derseniz sizinle çalışmam'. BDDK, SPK başkanlarımıza da 'Kanun neyi emrediyorsa onu yapacaksınız' dedim. Merkez Bankası Kanunu da açık, elbette bağımsızdır" diyerek son dönemin tartışılan konularından birine de açıklık getirmişti. 

3600 EK GÖSTERGE SON DAKİKA AÇIKLAMASI! 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu görüşmelerinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Elvan "Bakanlıktaki arkadaşlarımız ile Çalışma Bakanlığı'nın 3600 ek gösterge konusundaki çalışmaları devam ediyor. Bunun belirli bir yükü söz konusu" diyerek 3600 ek gösterge hakkındaki çalışmaların sürdüğünü söyledi. Eş durumu atalamaları hakkkında da bilgi veren Bakan "Gerekli talimatı verdim. Bir mağduriyetin yaşanmaması gerekiyor. Eğer varsa, biz bu mağduriyeti de gideririz" diyerek gerekli talimatları verdiğini söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER