Namaz için soru önergesi verdi!!

İzmir’de bir okulda düzenlenen ” Seccadem beni özler mi?” başlıklı namaz konferansı CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç’ı rahatsız etti.

Namaz için soru önergesi verdi!!

Çiğli Akiş Öğütçü Ortaokulu'nda “Seccadem beni özler mi?” adlı namaz konferansı düzenlenmesini suçmuş gibi gösteren Kılıç, konuyu soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı. Kılıç, namaz konferansına karşı olan alerjisini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesi vermeye kadar götürdü.

CHP’li Kılıç, okul müdürünün yasal yönetmelikleri ihlal ettiğini belirterek, okulların görevinin çocuklara bilimsel bilgiyi öğretmek olduğunu, kim olduğu bilinmeyen kişilerin istediğini anlattığı konferanslar düzenlemek olmadığını ifade ederek namaz konferansından rahatsızlığını ortaya koydu.

Konferanstan, ilçe ve il milli eğitim müdürlükleri ile mülki amirliğin haberinin olup olmadığını soran Kılıç, okul müdürünün, “katılımı zorunlu tutmadık, isteyen gelir” dediğini ancak, etkinliğin öğlen arasına konularak dayatma yapıldığını hatta, diğer okul müdürlerinin de davet edildiğini savundu

Kılıç, “Okul müdürünün 'dayatma yok' sözü gerçeği yansıtmıyor. Bu etkinlik öğrenci ve velilere bir dayatmadır. Çünkü, konferans duyurusuna, okulun internet sayfasında da yer verildiği görülüyor. İlahiyatçı yazarın kitapları da okula getirilerek öğrencilere dağıtılması sağlanıyor.” ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER