Liseli gençler Peygamberimizin izinde

Liseli gençler Peygamberimizin izinde

"Liseli Gençler Efendimizin İzinde" Siyer-i Nebi sınavı için başvurular devam ediyor

Düzenledikleri yarışmalar ile gençlerin manevi dünyasını zenginleştiren AGD/MGV iki önemli yarışmanın startını verdi. Düzenlenecek Siyer-i Nebi Yarışması ve Deneme Yarışması ile geleceğimizin teminatı gençler Peygamber Efendimizin hayatını ve ahlakını daha iyi öğrenme fırsatı bulacak.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), düzenleyeceği iki yarışma ile gençlerin manevi dünyalarını zenginleştirecek. Yarışmaların ilki, AGD/MGV’nin her yıl binlerce gencin katıldığı Peygamber Efendimizin hayatını daha iyi öğrenmesine ve ahlakı ile ahlaklanmasına vesile olan Siyer-i Nebi Yarışması olacak. Düzenlenecek ikinci yarışma da, gençlere yazma becerilerinin kazandırılmasını sağlamak için Deneme Yarışması olacak.

SİYER-İ NEBİ’DE SON BAŞVURU 15 KASIM 2019

Örgün ve açıktan eğitim gören her lise öğrencisinin katılabileceği Siyer-i Nebi Yarışması’nın başvurularının startı verildi. Açıklanan takvime göre, son başvuru tarihi 15 Kasım 2019 olarak açıklanan yarışmanın sınavı ise, 15 Aralık 2019’da yapılacak. Sınav sonuçları ise 30 Aralık 2019 tarihinde açıklanacak.

İLK 5’E GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

Türkiye geneli yapılacak değerlendirme neticesinde lise düzeyi sınavında ilk 5’e giren öğrenciler tek kategoride olmak üzere AGD Genel Merkezi tarafından ödüllendirilecek. Türkiye geneli verilecek ödüllere göre, birinciye 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye 3 bin, dördüncüye 2 bin ve beşinciye ise bin Türk Lirası ödülün yanı sıra kitap seti de hediye edilecek.

DENEME YARIŞMASI’NIN SON BAŞVURU TARİHİ İSE 15 ARALIK 2019

Düzenlenecek bir diğer yarışma olan ve konusu “Peygamber Efendimiz (S.A.V.) ve Kardeşlik” olan Deneme Yarışması’nın son başvuru tarihi ise 15 Aralık 2019 olarak belirlendi. Sadece bir deneme gönderebilecek olan öğrenciler, denemelerini başvuru formları ile beraber AGDSiyerDeneme@gmail.com adresine yükleyecekler.

ÖDÜL TÖRENİ ANKARA’DA YAPILACAK

Gönderilen denemeler Anadolu Gençlik Derneği’nin belirlediği jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek ve ilk 5’e giren deneme sahipleri ödül töreni için Ankara’ya davet edilerek şöyle ödüllendirilecekler: Birinciye 3,000 TL ve kitap seti, kinciye 2,500 TL ve kitap seti, üçüncüye 2,000 TL ve kitap seti, dördüncüye 1,500 TL ve kitap seti, beşinciye 1,000 TL ve kitap seti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüman kız
Müslüman kız - 3 ay Önce

Başvuruyu nereden yapacağız..

.
Sadece bir deneme gönderebilecek olan öğrenciler, denemelerini başvuru formları ile beraber AGDSiyerDeneme@gmail.com adresine yükleyecekler.

zehra AKAR
zehra AKAR - 2 ay Önce

padon bız o sıtetye nasıl basvuru formumuzu gonderecegız

zehra AKAR
zehra AKAR - 2 ay Önce

yardımcı olur musunuz lutfen

zehra AKAR
zehra AKAR - 2 ay Önce

dıger bı sorum da syernebı sınavı ıle deneme yazma basvuru forumları ıkısıde aynı mı

Vekil
Vekil - 2 ay Önce

Sadece bir deneme gönderebilecek olan öğrenciler, denemelerini başvuru formları ile beraber AGDSiyerDeneme@gmail.com adresine yükleyecekler.

SIRADAKİ HABER