İmam kavga ettiği müezzinin kulağını nerdeyse koparıyordu

Çorum'daki bir camide imamla müezzin arasında kavga çıktı. Kavgada imam, müezzinin kulağını ısırdı.

İmam kavga ettiği müezzinin kulağını nerdeyse koparıyordu

Çorum’da bir camide görev yapan imam ve müezzin arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada müezzin kulaklarından yaralandı.

Ulukavak Mahallesi’nde bulunan Ölçek Camii’nde bugün yaşanan olaydan daha önce de Müezzin Hüseyin T. (50) ile imam Fatih Y. (31), arasında bir tartışma olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre müezzin Hüseyin T. camide Kuran okuduğu esnada cami imamı içeri girdi. Lapının açık kaldığını gören müezzin, imam Fatih Y.’den kapıyı örtmesini istedi. Fatih Y.’nin bu isteğe sert bir cevap vermesi üzerine taraflar arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kısa sürede kavgaya dönüşmesi ile birlikte müezzin Hüseyin T. kulaklarından yaralandı.

Tedavi için Çorum Hitit Üniversitesi Erol Olçok Hastanesi’ne giden Hüseyin T.’nin kulaklarının arkasına çok sayıda dikiş atıldı.

Yaralanan müezzinin bir sendikada yönetici olduğu öğrenilirken, olayla ilgili olarak Çorum İl Müftülüğü idari, Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı da adli soruşturma başlattı.

(Karakolda ifade veren Müezzin H.T., “Ben 6 yıldır müezzin olarak görev yapıyorum. Cami imamı F.Y. benim müezzin olarak görev yaptığım camide imamlık yapar. Olayın olduğu gün sabah namazını kılmak için camiye geldim. Ezan okunduktan sonda cami içerisindeki imam odasına geçtim, sonra Kur’an okumaya başladım. İmam F.Y. bulunduğum odanın kapısını açıp dışarıya çıktı. Ben de kendisine odanın kapısını kapatmasını söyledim. İmam F.Y. bana doğru kışkırtıcı hareketlerde bulundu.

Ben de kendisine bu hareketlerinin sıkıntı oluşturduğunu, yaptıklarının hiç hoş olmadığını söylediğimde, üzerime yürüdü ve beni darp etmeye başladı. Ben de kendimi korumaya çalıştım ve ona vurup vurmadığımı hatırlamıyorum. Sonra kavga bitti ve kendi imkânlarımla Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek tedavim sonrası darp raporu aldım ve bu kişiden şikâyetçiyim” dedi.)

Kaynak; Çorum haber

Öte yandan Çorum il müftülüğüde konuyla ilgili açıklama yaptı.

Müftülüğün açıklaması şöyle: “Bazı basın yayın organları ile sosyal medya hesaplarında; "İMAM MÜEZZİN'İN KULAĞINI ISIRDI" gibi gerçekle alakası olmayan haberler yansımakta ve bunun sonucu olarak ta dine, dindar insanlara ve din gönüllüsü kardeşlerimize çirkin hakaret ve saldırılar yapılmaktadır.

Güncel olmayan sıradan bir vakanın ve darp olayının sanki (kesinlikle ısırmış değil!) bu gün gerçekleşmiş gibi servis edilmesi ve imam müezzinin kulağını ısırdı şeklinde yalan haber olarak verilmesi bizleri son derece üzmüştür. Elbette olmaması gereken bir olaydır. "Birbirinizi sevmedikçe gerçek iman etmiş olamazsınız" mesajını bütün inananlar unutmamalıdır.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 23:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER