Hakimliği bırakıp çocuğunu savunan anne, bu soruya cevap veremedi

Bakırköy'de aracını vatandaşların üzerine sürerek dehşet saçan Görkem Sertaç Göçmen, tahliye edildi. Göçmen'in hakim annesi kendisine sorulan, "Hakimlik yaptığınız dönemde size böyle bir dava gelmesi durumunda nasıl bir karar verirdiniz?" sorusuna cevap veremedi.

Hakimliği bırakıp çocuğunu savunan anne, bu soruya cevap veremedi

"Tahliyeler bize tuhaf gelmeye başladı"

Müşteki avukatı Turgay Özcan ise mahkemenin kararına itiraz edeceklerini belirterek, "Kamuoyuna yansıdığı şekli ile baktığınızda bu kişinin tahliye edilmemesi gerektiği çok net belli. Mahkemenin vermiş olduğu karar, saygı duyuyoruz. Çok fazla suçlama var. Tabii ki artık biz de şaşırıyoruz. Mahkemeleri bu konuda eleştirmek için değil de bu tahliyeler bize tuhaf gelmeye başladı. Her şey var dosyada. 'Adam öldürmeye teşebbüs' de var, 'özgürlüğünden mahrum etme' de var, 'kötü muamele' de var. Bu şekilde tahliye edilmesi kabul edebileceğimiz bir şey değil. Topluma baktığınızda toplum da kabul etmiyor" ifadelerini kullandı.

Sanık Göçmen'in koruyup kollandığına inandığını söyleyen Özcan, "Bir kere hükmün açıklanmasını geri bırakıldığı zaman ikincisi yapıyorlar mı. Bu çok istisnai bir durum" dedi.

"Anne tarafsız olamıyor, yargıya zarar veriyor"

Avukat anne Aynur Göçmen'in sosyal medya hesabında yaptığı açıklamalara da değinen Özcan, "Öyle bir hale geldi ki avukatlık etiğinin dışına çıktı. Avukat müvekkilin haklarını savunur ama tarafsızdır. Biz avukat olarak suçu savunmayız, insanı savunuruz. Burada annenin yapmış olduğu o hale geldi ki erkekleri değil sürekli kadınları suçlayan hale geldi. Kadınlar sanki erkekleri kullanıyor üzerinden rant sağlıyor gibi bir algı oluşturmaya çalışıyor. Anne tarafsız olamıyor hem kendine hem yargıya zarar veriyor" şeklinde konuştu.

İsanbul Bakırköy'de kız arkadaşını darp ederek aracını vatandaşların üzerine süren Görkem Sertaç Göçmen, tahliye edildi. Oğlunun avukatlığını üstlenen eski hakim Aynur Göçmen hakimlik yaptığı dönemde kendisine böyle bir dava gelmesi durumunda nasıl bir karar vereceği sorusuna cevap vermedi.

32 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Görkem Sertaç Göçmen, adli kontrol şartıyla tahliye edildi. Duruşmanın bitmesinin ardından adliye önünde basın açıklaması yapan Göçmen'in avukatı ve annesi Aynur Göçmen, hem avukat, hem anne olarak zor bir mücadele verdiğini söyledi.

Aynur Göçmen, hakimlik yaptığı dönemde kendisine böyle bir dava gelmesi durumunda nasıl bir karar vereceğinin sorulması üzerine, "Bu hiç doğru olmaz. Meslek ayrı bir şey" diyerek cevap vermekten kaçındı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2020, 23:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
adalet
adalet - 12 ay Önce

tahliye kararı veren hakimin bağlantıları araştırılsın altından birşeyler çıkar.onca suçu işle salıveril.akıl alır gibi değil.bir çapanoğlu var bu işte

SIRADAKİ HABER