AÖF sınavları yaklaşıyor. Peki birkaç basit tiyoya ne dersiniz?

Bir kaç yöntemde zor bir dersi bile geçmek mümkün

AÖF sınavları yaklaşıyor. Peki birkaç basit tiyoya ne dersiniz?

18 ocak cumartesi ve 19 ocak pazar tarihlerinde milyonlarca açık öğretim öğrencisi güz dönemi final sınavlarına girecek. 

Peki gerçekten bir dersten geçmek birkaç basit metod ile mümkünmü? 

Cevap veriyoruz ; 

Kesinlikle mümkün. 

Şimdi en basit yöntem son 4 veya 3 senenin çıkmış sınav sorularını ezberlemek. 

1 derste 20 sınav sorusu olduğuna göre ezberlemeniz gereken soru adedi 60 veya 80. Bu ezber dersten geçmek için yeterlimi? Kesinlikle evet. Hocalar her sene yeni soru hazırlamakla uğraşmazlar. Zaten bu ayrı senelere ait soruları ezberlerken göreceksiniz ki en az 7 soru bir önceki veya önceki senede çıkmış. 7 soru cepte ise ve bilinmeyen sorular boş bırakılmış ise o dersten geçildi demektir.

Bir sonraki basit yöntem tersine mantık işletmek. 

Bir önceki metod da 7 soru cepte idi. Şimdide en az 4 soruyu daha cebe alacağız. Nasıl mı? Çok basit. Soruları tersine düşünerek çalışacağız. Hangisidir yerine hangisi değildir seçeneklerini de ezbere alırsak en az 4 soru daha çözme olasılığımız artacaktır. Yani sadece doğru olan seçeneği değil doğru olmayan seçenekleride ezberleyerek gelebilecek bir kaç soruya cevap verebileceğiz. 

Elbette en önemli metod bu çıkmış soruları son dakikaya kadar sürekli tekrar etmek ki beyne kazınsın. 

Bu metodlar ile okul bitiren arkadaşlar var. 

Peki sadece bu ezber yöntemi kişisel gelişime bir katkı sağlıyormu? 

Hayır sağlamıyor. 

Ama zaten mevcut sınav sistemide bunu beklemiyor sizden. Sadece aöf soruları için değil tüm sınavlar için bu metodlar ise yarıyor. Ehliyet sınavında, src sınavında vs vs gibi. 

Bizden bekledikleri öğrenmemiz değil. Orada o soruya doğru cevap vermemiz. Kişisel gelişim daha sonra kendi kendinize elde edebileceğiz uzun bir süreç. 

Tüm sınava girecek öğrencilere başarılar diliyoruz 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER