AÖF'den açıklama yaz okulu nasıl olacak?

AÖF'den açıklama yaz okulu nasıl olacak?

 Açıköğretim sınavları online mı yoksa yüz yüze mi yapılacak?

Anadolu Üniversitesi yaz okulu takvimini öğrencilerine geçtiğimiz günlerde duyurdu. YÖK 2020-2021 eğitim öğretim yılı yaz okullarının uzaktan yapılabileceği bilgisini paylaştı. Açıköğretim Fakültesi sınav tarihi 4 Eylül olarak belirlenmişti. Yükseköğretim Kurulu’nun aldığı online eğitim kararı sonrası sınavlara girecek İktisat ve İşletme öğrencileri AÖF yaz okulu sınavları online mı yapılacak? sorusunun yanıtına odaklandı. AÖF hakkında karar verildi…

AÖF'ten beklenen açıklama geldi! Açıköğretim sınavları online mı yoksa yüz yüze mi yapılacak?

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle yoğun katılımla gerçekleştirilen sınavların birçoğu online olarak yapıldı. Güz ve bahar dönemi için Anadolu Üniversitesi, internet üzerinden sınav kararı almıştı. Vaka sayılarının düşüş eğilimine girmesiyle ÖSYM ve MEB sınavları yüz yüze olarak tamamladı. Yükseköğretim Kurulu 2020-2021 eğitim yılında yaz okullarının yüz yüze yapılması kararı almıştı. YÖK aldığı kararı bozarak yaz okullarının uzaktan eğitim ile verileceği bilgisini paylaştı. Bu gelişme ile birlikte AÖF öğrencileri sınavların nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Açıköğretim Fakültesinden yaz okulu sınavlarıyla ilgili beklenen açıklama geldi. Peki 2021 AÖF yaz okulu sınavları online mı yapılacak? İşte 4 Eylül’de yapılacak sınavla ilgili alınan kararın detayları…

AÖF Yaz Okulu Sınavları Nasıl Yapılacak?

AÖF yaz okulu kayıtları 9 Temmuz tarihinde sona erdi. Anadolu Üniversitesi 21 Haziran tarihinde resmi internet sayfası üzerinden yayınladığı “2020-2021 Öğretim Yılı Yaz Okulu Kayıt ve Sınav Tarihleri” isimli duyuruda yaz okulu sınavlarının 4 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze yapılmasını planladıklarını açık bir şekilde belirtti.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yaptığı açıklamada yaz okulu eğitimlerinin uzaktan öğretim yöntemiyle yapılmaması hususunda ki  kararın 2021-2022 eğitim öğretim yılında uygulanacağı duyurdu. Yaz okulu sınavlarının düzenlenmesine 46 gün varken Anadolu Üniversitesinin sınav kararında değişikliğe giderek sınavların online olarak düzenlenmesi bekleniyor. Konuyla ilgili resmi bir açıklama geldiğinde bu haber üzerinden detaylara ulaşabilirsiniz.

Danıştay Başkanlığı AÖF Hakkında Kararını Verdi!

Danıştay Başkanlığı AÖF öğrencilerini yakından ilgilendiren konu hakkında kritik bir karara imza attı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinde Laborant ve Veteriner Sağlık programı bölümünden mezun olan öğrencinin açtığı dava sonrasında Danıştay AÖF mezunları ile örgün öğretim mezunlarının tamamen eşit haklara sahip olduğu kararına  hükmetti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER