Yunan başbakan;Libya-Türkiye anlaşması egemen haklarımızı ihlal ediyor

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Türkiye'nin meşru hükümetin yanında sahaya inmesinden endişe duyarak ''Libya- Türkiye anlaşması egemen haklarımızı ihlal ediyor.'' açıklamasında bulundu.

Yunan başbakan;Libya-Türkiye anlaşması egemen haklarımızı ihlal ediyor

Beyaz Saray'da ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya gelen Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Yunanistan'ın güvenilir bir müttefik olduğunu dile getirerek, Türkiye'nin Libya'da üstlendiği görevi eleştirdi. Türkiye'nin meşru Libya hükümeti ile anlaşmasının Yunanistan'ı çok zor duruma soktuğunu ifade etti.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Türkiye'nin meşru hükümetin yanında sahaya inmesinden endişe duyarak ''Libya-Türkiye anlaşması egemen haklarımızı ihlal ediyor.'' açıklamasında bulundu.

MİÇOTAKİS KONUŞTU, TRUMP GEÇİŞTİRDİ

Başkan Donald Trump’ın Yunanistan Başbakanı ile yaptığı basın açıklamasında Libya krizi de gündeme geldi. Bir gazeteci Trump’a Libya konusunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşüp görüşmediğini sordu. Trump, konuyu Türkiye ve başka ülkelerle de görüştüklerini söyledi.

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis söze girerek Libya krizine değindi. Yunanistan Başbakanı Türkiye’nin Libya’ya asker gönderme kararına tepki gösterdi, Türkiye’nin Libya’nın içişlerine müdahalesinden kaygı duyduklarını belirtti. Türkiye’nin Libya ile 27 Kasım’da imzaladığı deniz sınırları yetki anlaşmasını da “hukuk dışı” olarak niteledi. Başkan Trump ise Türkiye ve Libya konusunda yorum yapmadı ve konuyu geçiştirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER