Trump skandalı duyurdu: Kudüs İsrail'in olacak!

Trump skandalı duyurdu: Kudüs İsrail'in olacak!

Trump skandalı duyurdu: Kudüs İsrail'in olacak!

ABD Başkanı Donald Trump, "Yüzyılın Anlaşması" dediği sözde "Ortadoğu Barış Planı"nı açıkladı. Trump, Kudüs'ün tamamının İsrail'e bırakılacağını duyurdu.

Trump skandalı duyurdu: Kudüs İsrail'in olacak!

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Yüzyılın Anlaşması" dediği sözde Orta Doğu'ya barış getirecek siyonist planı açıkladı. Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray'da bir araya geldi. Trump, "Barış" adı altında Kudüs ve Filistin'i İsrail'in avuçlarına bırakacak planı tüm dünyaya duyurdu.

Trump siyonist planı bu sözlerle açıkladı:

"İsrail dünyanın üzerindeki bir ışıktır. Tarihteki karanlık çağların tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz. Mahmud Abbas'la Beytüllahim'de biraraya geldim, daha iyi bir hayat, potansiyellerini gerçekleştirmeleri gerektiğini düşündüm. Dönüşte çözüm için çalışmaya karar verdim. Bu barış vizyonumuz geçmiştekilerden farklıdır, gerçekliğe dayanan 80 sayfalık planımız tarihe geçmiştir.      

"Kudüs İsrail'in başkenti olmaya devam edecek"

Detaylı net bir harita için komisyon kuracağız. Gelecekteki Filistin devleti kurulmasının şartları arasında terörü reddetmesi vardır. Kudüs İsrail'in bölünmemiş başkenti olmaya devam edecek. İsrail için çok şey yaptım, en önemlisi korkunç ve berbat İran nükleer anlaşmasından çekilmek.

Filistin için de çok iyi bir anlaşma olmasını istiyorum. Filistinliler için de çok şey yapmam lazım, yoksa adil olmazdı. Bir daha bu kadar iyi bir ekip göremeyecekler, hepsi çok iyi anlaşma yapıcılar, karşı tarafın da iyi olmasını istiyorlar. Bu harita Filistin'i iki katına çıkaracak, başkenti Doğu Kudüs olan Filistin devletinde ABD büyükelçilik açacak.Filistin halkına sonunda refah ve mutluluk gelecek, dış yardım olmaksızın kendi başlarının çaresine bakacaklar, çok başarılı bir halk kendileri.""Filistin'e 4 yıllık süre öngörüyoruz"

Sayın Abbas'a mektup gönderdim ve kendisine Filistinlilere tahsis edilen toprağın onlar için 4 yıl açık tutulacağını söyledim. Bu tarihi fırsata olan yanıtınız, Filistin'in devlet olması için nasıl liderlik yaptığınızı dünyaya gösterecek. İran rejimi büyük oranda zayıflamış durumda. Kasım Süleymani'yi dünyanın bir numaralı teröristini ortadan kaldırdık. Hizbullah'ın başı ile iyi şeyler peşinde değillerdi. İsrail nefretini yaymaya çalışıyorlardı, Kudüs'ü özgürleştirmek için İsrail'le savaşmamız gerek diyorlardı, İsrail'in düşman olduğunu söyleyerek Ortadoğuyu bölmeye çalışıyorlardı.

"Gerçek Kudüs özgür ve kurtarılmıştır"

Gerçekte Kudüs özgür ve kurtarılmıştır. İslam dünyasının 1948'te yaptığı hatayı, İsrail'i tanımak yerine saldırma hatasını düzeltmesinin zamanı gelmiştir. Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman'a buraya elçilerini gönderdikleri için teşekkür ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 23:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER